SİNOPLU DİLARA YİNE BİRİNCİ!

Yazdır
Paylaş
Sinop’un Ayancık İlçesinden Dilara Övet, defile yarışmasında yine birincilik ödülünü almaya hak kazandı.
SİNOPLU DİLARA YİNE BİRİNCİ!
Eskişehir Ticaret Odası, Ticaret Bakanlığı desteğiyle moda tasarımcılarını teşvik etmek amacıyla ‘Fashion Eskişehir’ adıyla moda tasarım yarışması düzenledi. Kentte ilk kez düzenlenen yarışmaya Türkiye’nin farklı şehirlerden 340 moda ve tasarımcı adayı katıldı. Yaklaşık 3 ay süren atölye çalışmalarının ardından 15 moda tasarımcısı finale kaldı. Final defilesi ve ödül töreni için Vehbi Koç Kongre Merkezi’nde program düzenlendi. Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler’in yanı sıra geceye yarışmaya destek veren Eskişehir Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tuncay Döğeroğlu ile çok sayıda davetli katıldı.

Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler, yarışmanın moda sektörüne katkı sağlayacak önemli bir adım olduğunu ifade ederek, "Fashion Eskişehir Moda Tasarım Yarışması ile Eskişehir’i moda tasarımında da önemli bir yere getirebilmeyi amaçlıyoruz. Projeye Türkiye’nin dört bir yanından 340 genç modacının başvuru yaptı. Bunlardan 15 modacı finale kalma başarısı gösterdi. Fashion Eskişehir Moda Tasarım Yarışması’na katkı sağlayan kuruluşlara, kurumlara, modaevlerine ve jüri üyelerine teşekkür ederim” dedi.

GÜNDELİK KIYAFET KATEGORİSİNDE BİRİNCİ OLDU

Finale kalan 15 genç modacının abiye, günlük kıyafet ve gelinlik kategorilerinde tasarladığı kıyafetler görücüye çıktı. Mankenlerin tanıttığı kıyafetler büyük beğeni toplarken, jüri üyeleri de tasarımları değerlendirdi. Gündelik kıyafet kategorisinde Ayancıklı Dilara Övet birinci oldu. Yarışmada ilk üçe girenler para ödülünün yanı sıra yurt dışında staj ve eğitim almaya da hak kazandı. Fashion Moda Tasarım Yarışması’nın gelinlik kategorisinde Umut Bakır birinci, Aytül Akdoğan Öneme ikinci, Özge Turunç üçüncü oldu. Abiye kategorisinde Öztürk Yıkılmaz birinci, Özlem Yelekin ikinci, Kübra Öztürk ise üçüncülüğü kazandı. Gündelik kıyafet kategorisinde ise Dilara Övet birinci, Gamze Şahin ikinci, Asena Kılıçarslan da üçüncülük elde etti. Yarışmada ilk üçe girenler para ödülünün yanı sıra yurt dışında staj ve eğitim almaya da hak kazandı.

Ayancıklı Dilara Övet 2020 yılında Bursa Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği (UTİB) tarafından düzenlenen Türkiye Ev Tekstili Tasarım Yarışması’nda 1.cilik ödülünü kazanmıştı.

HABER ETİKET :
HABER ETİKET :
[423 Gösterim]
[Tarih (yy/aa/gg) : 2022-01-18]
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
E-GAZETE