SİNOPLU KOMUTAN 3 YIL ÖNCE SÖYLEMİŞTİ

Yazdır
Paylaş
Sinoplu komutan Deniz Kuvvetleri’nin ‘kara kutusu’ olarak bilinen Kurmay Başkanı Koramiral Atilla Kezek, Yargıtay’ın 9 Ekim 2013’deki Balyoz kararının ardından 13 Ekim 2013'te istifasını sundu.
SİNOPLU KOMUTAN 3 YIL ÖNCE SÖYLEMİŞTİ
Sinoplu Kezek "Bizim yerimiz onların yanıydı" diyerek, hüküm giyen arkadaşlarına destek çıkmış ve "Pusuya yatan bir sırtlan gibi bizleri gözlemiş ve kumpası kurmuş olan içimizdeki hainler bilsinler ki hesap günü yakındır. Ahirette değil hayatta sorulacaktır" demişti.

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Kurmay Başkanı istifa eden emekli Koramiral Atilla Kezek, "2009’da 'amirallere suikast' adı altında ilk kancayı maalesef teğmenlerimiz aldı. Baktılar fazla ses çıkmayınca Poyrazköy davası ile binbaşı, yarbaylara bulaştılar. Baktılar ki hiç tepki yok, ‘Balyoz’u indirip general, amiral, emekli, kuvvet komutanı demeden herkesi un ufak ettiler. Jübile ise bu sürece yakışır bir şekilde Genelkurmay Başkanıyla oldu. Akıllara zarar bir suçlama ile hem de. Terörist diye. Peki bu süreçte biz ne yaptık? Maalesef kurum olarak arkadaşlarımızı bu kumpas davalardan koruyamadık. Bugün silah arkadaşları için mücadele etmeyenler, yarın Cumhuriyetin değerleri ve ilkeleri için nasıl mücadele edecekler bilemiyorum." sözleriyle TSK'nın içindeki FETÖCÜ yapılanmaya dikkat çekmişti.

Yargıtay’ın Balyoz Darbe Planı davasıyla ilgili kararının ardından istifa eden Deniz Kuvvetleri Kurmay Başkanı Koramiral Atilla Kezek’in, istifa etmese Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na atanması bekleniyordu.

HABER ETİKET :
HABER ETİKET :
[2050 Gösterim]
[Tarih (yy/aa/gg) : 2016-08-01]
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
E-GAZETE