SİNOPSPOR BARAJ MAÇINA HAZIR!

Yazdır
Paylaş
2016-2017 Amatör Futbol Ligi şampiyonu Sinopspor Kulübü, basınla bir araya geldi. Hafta sonu oynanacak olan Bölgesel Amatör Lig baraj maçı öncesi moral depolayan takım, basın aracılığıyla tüm Sinop’a galibiyet sözü verdi.
SİNOPSPOR BARAJ MAÇINA HAZIR!
Amatör Lig’de bu sezon namağlup olarak şampiyonluğa ulaşan Sinopspor futbolcuları, teknik ekibi ve yönetimi basınla buluştu. Dün bir cafede gerçekleştirilen basın toplantısına Sinop Valisi Hasan İpek, Belediye Başkanı Baki Ergül ve Ticaret Sanayi Odası Başkanı Erol Derici katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Sinopspor Kulübü Başkanı Ayhan Özhan, davetlerini kırmayarak basın toplantısına katılan Sinop Valisi Hasan İpek’e, Belediye Başkanı Baki Ergül ve Erol Derici’ye teşekkür etti. Özhan, takımın 2016-2017 sezonunda yağmurda, çamurda, karda, kışta mücadele ederek Sinop Amatör Ligi’nde hiç mağlubiyet almadan şampiyon olduğunun altını çizerek; “Bu başarılarından dolayı futbolcu kardeşlerimizi ve teknik ekibimizi, yönetim kurulumuz adına tebrik ediyoruz” dedi.

Özhan, basın toplantılarına katılarak kulübün yanında olduklarını gösteren Sinop Valisi Hasan İpek ve Belediye Başkanı Baki Ergül’e teşekkürlerini sunarak; “Bugün Sinopspor kulübümüzün futbolcu ve yönetim kurulumuzla birlikte kahvaltı sohbetimizde buluşmak istedik. Bizlerle beraber sayın valimiz Hasan İpek ve değerli başkanımız Baki Ergül de burada sizlerle buluştu, davetimizi kırmadılar, kendilerine teşekkürlerimizi sunuyoruz. Sayın valimiz Hasan İpek, ilimize geldiği günden bu yana tecrübesi ve bizlere verdiği enerji ile her zaman desteğini gösterdi. Kendisi bizlere, her gittiği ilde o ilin takımını 3. Lig’e çıkardım dedi. Sizlerden de onu bekliyorum dedi. Bizler de kendisinin verdiği bu enerji ile işe daha da sıkı sarıldık. Kendilerine sizlerin huzurunda teşekkür ediyorum.  Ayrıca, Sinopspor Kulübü olarak 2 yıldır yönetim kurulunda bulunan arkadaşlarımızla birlikte cefakarca harcadığımız emeklerimizin yanında sağ olsun Baki Ergül başkanımız da bize her zaman desteğini gösterdi. O Sinop’un ağabeyi. Kendilerine bizlere yapmış olduğu desteklerden ötürü de teşekkürlerimizi iletiyorum” diye konuştu.

PAZAR GÜNÜ HERKESİ MAÇA DAVET EDİYORUZ
Kulüp Başkanı Özhan, 23 Nisan Pazar günü oynanacak olan BAL Ligi Play-out (baraj) maçı için tüm Sinopluları maça davet ederek; “Amatör Lig şampiyonluğumuzun ardından Sinop’umuzu Bölgesel Amatör Lig’de temsil edebilmek için 23 Nisan Pazar günü Sinop Şehir Stadı’nda saat 15:30’da Ayancık Belediyespor ile oynayacağımız baraj maçına herkesi bekliyoruz. Bizleri her zaman destekleyen büyük Sinopspor taraftarımızı bu maçta da yanımızda görmek istiyoruz” diye konuştu.

Ayhan Özhan’ın ardından takıma ve teknik ekibe bir konuşma gerçekleştiren Sinop Valisi Hasan İpek, şampiyonluklarından dolayı kulübü ve sporcuları tebrik ederek; “Öncelikle böyle güzel bir lokali Sinop’a kazandırdığınızdan dolayı sizleri tebrik ediyorum. Bu hafta sonu Ayancık Belediyespor ile oynayacağını BAL Ligi baraj maçı için başarılar diliyorum. İnşallah sonucu da iyi olur. Amatör kulüplerin zorlukları malum. Ciddi bir sıkıntıları var. Sponsorluklar bu noktada önemli. İnşallah BAL Ligi’ne çıkarsınız, o zaman yeni bir değerlendirme yaparız” ifadelerini kullandı.

ERGÜL; GENÇLERE HİZMET VERMEYİ İBADET OLARAK KABUL EDİYORUM.
Belediye Başkanı Baki Ergül de, yaptığı konuşmada kendisinin de sporun içinden geldiğini ve kendi zamanında futbolcu olmanın ne denli zorlu yollardan geçtiğini anlatarak, şunları söyledi; “Benim için çok keyifli burada sizinle beraber olmak. Ben de yıllar önce sizin gibi bu topluluklardan geliyorum. Bizim zamanımızda sporcu olmak çok büyük bir olaydı. Sinopspor’un kuruluşunda emeğimiz ve katkılarımız var. Bu kulüpte idareci ve yönetici olarak hizmet verdik. Gençlere hizmet vermeyi ben ibadet olarak kabul ediyorum. Bir tane genci kahve köşelerinden kurtardığımızda biz kendimizi mutlu hissediyoruz. Konu Sinopspor olduğunda şunu her zaman söylemişimdir; Sinop Belediyesi olarak şuandaki konumum itibari ile yapılabilecek herhangi bir şey olduğu zaman ben sizlerin yanındayım. Çok genç bir kadronuz var, yönetim de genç. Böyle olunca ekip ruhu en iyi şekilde yakalanıyor tabi ki.”

TARLA ÇOK OLURSA MAHSUL DE ÇOK OLUR
Artık eskisi gibi spor yapacak alanlar bulamıyoruz şehirlerimizde. Bizler de bu gibi sorunları aşmak için elimizden gelen çabayı gösteriyoruz. Bununla birlikte gerçekleştirdiğimiz girişimler sonucunda Ordu Köyü’nde bir saha yapıyoruz. Burada sizin gibi sporcularımızın kalacağı, kamp yapabileceği, antrenman yapabileceği bir tesis olacak. Sinop’ta bu gibi şeylerin eksikliği var. Bunları tamamlamaya çalışıyoruz. Eğer tarla çok olursa mahsul de çok olur. Sinop’tan sporcu yetiştirmemiz lazım. Ben inanıyorum ki, böyle genç bir yönetim kurulu ve genç sporcularımız var olduğu zaman işin içinden hep birlikte çıkarız. Sizleri elde ettiğiniz bu şampiyonluktan dolayı kutlar, hafta sonu oynayacağınız baraj maçında tüm takıma başarılar dilerim.”

Basın toplantısı sonrasına Sinopspor Kulübün yönetimi, teknik ekibi ve futbolcuları basına şampiyonluk pozu verdi.

 

HABER ETİKET :
HABER ETİKET :
[524 Gösterim]
[Tarih (yy/aa/gg) : 2017-04-21]
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
E-GAZETE