Sinop’ta coşkulu fener alayı

Yazdır
Paylaş
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları Sinop’ta düzenlenen fener alayı ile devam etti. Yüzlerce Sinoplu, ellerinde Türk bayrakları ve meşalelerle coşku içerisinde Hükümet Konağı, Sakarya Caddesi üzerinden İskele Meydanı’na yürüdü.
Sinop’ta coşkulu fener alayı

Sinop’ta 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı düzenlenen törenlerle kutlandı. Gündüz gerçekleştirilen resmi törenlerin akşamında da Sinop Belediyesi öncülüğünde fener alayı gerçekleştirildi.  Fener alayına katılmak isteyen yüzlerce Sinoplu Hükümet Konağı önünde bir araya geldi. Burada toplanan kalabalık daha sonra ellerindeki Türk bayrakları, fener ve meşalelerle bando takımı eşliğinde yürüyüşe geçti. Yürüyüşe evlerinin balkon ve pencerelerinden diğer vatandaşlar da sevgi gösterisinde bulundular. Hükümet Konağı önünden başlayan, Sakarya Caddesi, Kaleyazı ve Tersane mevkileri istikametinden devam eden yürüyüş İskele  Meydanı’nda sona erdi.

Fener alayı programı, iskeleden yapılan havai fişek gösterisiyle son buldu.
 
Fener alayına, Sinop Valisi Köksal Şakalar’ın yanı sıra, CHP Sinop Milletvekili ve TBMM   Divan Katip Üyesi Barış Karadeniz,  Belediye Başkanı Baki Ergül, Vali Yardımcısı Mehmet Tanışır, İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren,  İl Jandarma Komutanı J. Kd. Alb. Halil Altıntaş,  Kurum Müdürleri, Siyasi Parti ve Sivil Toplum Kuruluşlarının Temsilcileri, Öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

 

 

 

 

 

 

HABER ETİKET :
HABER ETİKET :
[51 Gösterim]
[Tarih (yy/aa/gg) : 2018-10-31]
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
İhale ilanı
İhale ilanı
E-GAZETE