SİNOP'TA FUHUŞ OPERASYONU!

Yazdır
Paylaş
Sinop merkezli 3 ilde düzenlenen fuhuş operasyonunda 7 şüpheli gözaltına alındı.
SİNOP'TA FUHUŞ OPERASYONU!
İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Sinop Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Asayiş Şubesi ekiplerince yürütülen çalışmalar sonucu biri yabancı uyruklu 7 kişinin fuhşa teşvik veya aracılık yaptıkları tespit edildi.

24 Kasım 2021 günü Sinop Merkez, Ankara ve Çanakkale illerinde gerçekleştirilen eş zamanlı operasyon kapsamında fuhuş suçunun işlenmesini kolaylaştıran, aracılık eden ve yer temini sağladıkları tespit edilen şüpheliler 1’i yabancı uyruklu olmak üzere toplam 7 şüpheli yakalanmış. Yakalanan şüphelilerden 4’ü gözaltına alındı. Şüphelilerin aracılığı ile müşterilerle ücret karşılığında cinsel ilişkiye girdiği tespit edilen ve mağdur konumunda bulunan 3’ü yabancı uyruklu olma üzere toplam 6 mağdur bayan temin edilerek ifadelerine başvurulduğu, suç faaliyetinde müşteri olduğu tespit edilen 21 erkek şahsın temini yapılarak tanık olarak ifadelerine başvurulduğu, fuhuş faaliyetinde ‘yer’ olarak kullanıldığı tespit edilen; bir iş yerine ve fuhuş faaliyetine müşteri olarak iştirak eden 24 şahsa toplamda 42.000 TL idari para cezası uygulandığı belirtildi.

Yapılan açıklamada şüpheli ve mağdur konumunda bulunan yabancı uyruklu toplam üç bayan şahıs hakkında sınır dışı (deport) işlemlerinin başlatıldığı, suç organizasyonu içerisinde bulunan şüphelilerden; 7 şüpheli tahkikat işlemleri akabinde mevcutlu olarak Adli Mercilere sevk edildiği belirtildi.

 

 

HABER ETİKET :
HABER ETİKET :
[129 Gösterim]
[Tarih (yy/aa/gg) : 2021-11-26]
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
E-GAZETE