SİNOP'TA KORONA VİRÜS DAYANIŞMASI

Yazdır
Paylaş
Ülkemizde de görülmeye başlanan yeni tip koronavirüs vakaları sonrası tedbirler tüm hızıyla alınırken çeşitli STK, firma, işyeri, fabrika gibi işletmelerden sağlık ekiplerine destekler sürüyor. Tüm Türkiye’de olduğu gibi ilimizde faaliyette bulunan büyük, küçük ve orta ölçekli firmalar sağlık ekiplerini unutmadı.
SİNOP'TA KORONA VİRÜS DAYANIŞMASI
Tüm Dünya ile birlikte ülkemizde de etkili olmaya başlayan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele kapsamında firmalar sağlık çalışanlarına hem destek hem de moral olması açısından ellerinden gelen çabayı gösteriyor.

Sinop’ta da bu kapsamda ilimizin en büyük ve en önemli tekstil işletmelerinden ÖRSAN, Sinop Atatürk Devlet Hastanesi’ndeki sağlık personellerinin ihtiyaçlarını karşılamak üzere gerekli sağlık malzemelerinin üretimini gerçekleştiriyor. ÖRSAN firması, yeni tip koronavirüs mücadelesinin en önemli basamaklarından birini oluşturan sağlık personeli için solunum maskesi üretiyor. Üretimini bu zor günde sağlık çalışanlarına ayıran ÖRSAN Tekstil firması sahibi Tayfun Ör, konu ile ilgili olarak ülkemizin ve Dünyamızın zor günlerden geçtiğini, bu süreci dayanışma içinde hep birlikte el ele vererek atlatacaklarına inandıklarını vurgulayarak; “Hep ünlü markalar için değil bugün de Sinop Atatürk Devlet Hastanesi emekçileri için en steril koşullarda solunum maskesi üretiyoruz. Onlar için ne yapsak azdır. Bugün komple üretime ara veriyoruz. Aydınlık günler ümidiyle” ifadelerine yer verdi.

GERZE'DE SAĞLIK ÇALIŞANLARINA PİZZA İKRAMI
Sağlık çalışanlarına destek konusunda bir güzel haber de Gerze ilçesinden geldi. İlçede faaliyette bulunan bir pizza firması sağlık çalışanlarına pizza ikramında bulundu. Gerze’de faaliyet gösteren Pizzahmet isimli Fast Food işletmesi, Gerze Devlet Hastanesi’nde çalışan sağlık çalışanlarına destek ve moral vermek amacıyla tüm personele ücretsiz pizza gönderdi. Pizza firmasından yapılan açıklamada: “Bu günler dayanışmanın en had safhada olması gerektiğine inandığımız günler. Böyle örnek ve öncü davranışa destek olalım ki devamı gelsin ülkemizin geçtiği zor günlerde sağlık çalışanlarımız da moral bulsun" ifadelerine yer verdi. 

DURAĞANLI FIRINCIDAN ÖRNEK DAVRANIŞ
Durağan'da faaliyet gösteren Cicioğlu Ekmek Fırını da örnek bir davranışta bulundu. İşletme sahibi koronavirüsü nedeniyle işten çıkarılan çalışmayan ihtiyaç sahiplerine bir ay boyunca her gün ücretsiz ekmek vereceğini açıkladı. Vatandaşlar, bu anlamlı ve güzel davranışından dolayı sosyal medya üzerinden bu anlamlı davranıştan dolayı destek verdiler.

 

HABER ETİKET :
HABER ETİKET :
[75 Gösterim]
[Tarih (yy/aa/gg) : 2020-03-24]
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
E-GAZETE