SİNOPTAN TRAKYA’YA SEVK EDİLECEK KURBANLIKLAR İÇİN ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR..

Yazdır
Paylaş
Yaklaşan Kurban Bayramı öncesi ilimizden Trakya bölgesine gidecek kurbanlıklar için şap hastalığı denetimleri devam ediyor.
SİNOPTAN TRAKYA’YA SEVK EDİLECEK KURBANLIKLAR İÇİN ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR..
Sinop’ta Tarım ve Ormancılık İl Müdürlüğü ekipleri yaklaşan Kurban Bayramı öncesi hayvanlardaki şap hastalığına karşı önlemlerini artırmış durumda. Konuyla ilgili olarak Sinop İl Tarım ve Ormancılık Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada; “Sinop’tan Trakya Bölgesi’ne gidecek olan ve 2020/06 sayılı genelge kapsamında karantina süreçlerini tamamlayan kurbanlık hayvanlardan kan numuneleri alınarak Ankara'da bulunan Şap Enstitüsü Müdürlüğüne gönderilmiştir” denildi.

Trakya'ya kurbanlık sevk için Tarım ve Orman Bakanlığı’nın bazı şartlar getirdiğini belirten İl Tarım ve Ormancılık Müdürü Fatih Önlem; "Sevkten 3 ay önce işletmeleri karantina altına alıyoruz. Hayvan giriş çıkışı yasaklanıyor. Üç ay içinde işletmenin bulunduğu yerin 10 kilometre alanı içinde şap hastalığının çıkmaması gerekiyor. Kan tahlilleri yapılacak. Eğer hayvan uygunsa Trakya'ya sevki yapılıyor. Yetiştiricilerimize bol ve bereketli kazançlar dilerim” dedi.

 

 

HABER ETİKET :
HABER ETİKET :
[151 Gösterim]
[Tarih (yy/aa/gg) : 2022-06-14]
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
E-GAZETE