Sinop’un Yıldızları İki Senedir Tarih Yazıyor

Yazdır
Paylaş
Sinop’ta kurulduğu günden bu yana basketbolda önemli ivmeler yakalayan Sinop Yıldızları Spor Kulubü, son iki yılda yakaladığı önemli başarılar ile Sinop’un adını Türkiye’ye duyurdu.
Sinop’un Yıldızları İki Senedir Tarih Yazıyor
Anadolu Yıldızlar Ligi (Analig)’nde ilimizi temsil eden, tamamını Sinop Yıldızları Spor Kulübü’nün altyapı sporcularının oluşturduğu ANALİG Kız Basketbol Takımı bu sene de tarih yazıp Türkiye’nin en iyi 12 takımı arasına kalmayı başardı.

Geçtiğimiz yıl Türkiye’nin en iyi 4 takımından biri olma şansını Fenerbahçe’ye mağlup olarak elinden kaçıran genç basketbolcular, Türkiye 6.’sı olarak tarihi bir başarıya imza atmıştı. Yaşları 12 ile 14 arasında değişen geleceğin basketbolcuları, 81 ilin il karmalarına karşı çeşitli gruplarda müsabakalar yaparak bu sene de Türkiye’nin en iyi 12 takımı arasına kaldı ve 6-10 Haziran 2018 tarihleri arasında düzenlenecek olan Türkiye Şampiyonası’nda boy göstermeye hak kazandı.

Antrenörlüklerini Anıl Çilingir ve Ender Atılgan’ın yaptığı takımdaki genç sporcular hakkında bilgilendirme yapan Anıl Çilingir; “Kızlarımız 2 seneden beri gösterdikleri özverili çalışmalarının karşılığını U-13 ve U-15 kategorilerinde Karadeniz Bölge Şampiyonu olarak aldı. Geçtiğimiz sene son 4’e kalma maçında Fenerbahçe’yle oynayıp, turnuva sonunda Türkiye Şampiyonu olan Fenerbahçe’ye elendik Türkiye’nin en iyi 4 takımından biri olma şansını kaçırıp Türkiye 6.’sı olduk. Galatasaray gibi köklü bir camianın bile son 16 takım arasına kalamadığı bu organizasyonda; bu seneki hedefimizi Türkiye Şampiyonluğu olarak belirledik. Kızlarımızın tamamı basketbolu adeta yaşamlarının bir parçası olarak görüyor ve Türkiye Şampiyonu unvanını kazanmayı istiyor” şeklinde konuştu.

Yarıştıkları kategorideki büyük şehirlerden gelen takımların hemen hemen tüm sporcuları özel kolejlerde, kendilerinden çok daha büyük imkanlarla hazırlanma şansı bulduklarına dikkat çeken Çilingir; “Kızlarımız basketbol anlamında Fenerbahçe gibi Galatasaray gibi takımlarla yarışırken, ek olarak bir de saha içi haricinde saha dışında da rakip oluyorlar. Çocuklarımızın hemen hepsi bu sene ve önümüzdeki sene, liseye giriş için sınavlara girecekler. Hepsinin basketbola karşı, antrenmanlarına karşı gösterdiği özveri, disiplin ve saygı, akademik anlamda da hepimizin göğsünü kabartıyor. Tamamı donanımlı ve iyi bir eğitim alma adına derslerinde de çok büyük ve nitelikli çalışmalar gerçekleştiriyor. Hepsiyle gurur duyuyorum ve onları gerçekten çok seviyorum. Eğitim hayatlarında başarıya ulaşmaları, emin olun benim için basketboldan ve elde ettikleri derecelerden çok daha kıymetli. Umarım hepsi iyi bir eğitim alıp çok daha iyi yerlere gelirler” diye konuştu.

Antrenör Anıl Çilingir son olarak; “Bu çocuklara sahip çıkan, bizlere destek olan kim varsa hepsine, önce çocuklarımız sonra da şahsım ve değerli hocamız sayın Ender Atılgan adına teşekkür ederim. Umarım Sinop’u hak ettiği şekilde Türkiye’nin en iyi takımı yapabiliriz. Herkes şundan emin olsun, gidebildiğimiz yere kadar gitmek için elimizden geleni yapacağız” ifadelerine yer verdi.

 

HABER ETİKET :
HABER ETİKET :
[46 Gösterim]
[Tarih (yy/aa/gg) : 2018-05-11]
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
İhale ilanı
İhale ilanı
E-GAZETE