SPONSOR ARAYIŞI!

Yazdır
Paylaş
Sinop Yıldızları Spor Kulübü, yaptığı basın açıklaması ile yeni sezonda katılacaklar ı Türkiye Kadınlar Basketbol Bölgesel Ligi (KBBL) için destek arayışlarında olduklarını duyurdu. Kulüp adına açıklamada bulunan Başkan Mehmet Akalın; “Şuana kadar bütün iyi girişimlerimize rağmen forma ve ana sponsorluk anlamında somut ciddi bir adım atamadık” diyerek ihtiyaçlarını dile getirdi.
SPONSOR ARAYIŞI!
Sinop Yıldızları Spor Kulübü, 2017-2018 sezonunda Türkiye Kadınlar Basketbol Bölgesel Ligi (KBBL)’nde ilimizi temsil etmek için çalışmalarını sürdürüyor.

5 Kasım 2017 tarihinde başlayacak olan lig için hazırlıklarını devam ettiren kulüp, kendi altyapısından yetiştirdiği oyuncuları ile ligde mücadele etmek amacında ancak maddi yetersizlikler nedeniyle takımda sponsor ve forma ihtiyacı baş göstermiş durumda.

İLK MAÇ 5 KASIM’DA SİNOP’TA!
Sinop Yıldızları Spor Kulübü Başkanı Mehmet Akalın, bir basın açıklaması yaparak bu sorunlarını kamuoyu ile paylaştı. “Sinop Yıldızları Spor Kulübü olarak 2017-2018 sezonunda Bayanlar Bölgesel Lige katılım kararı aldık. Bu kararımızı da Sinop kamuoyu ile paylaşmak istedik” diyen Akalın, 5 Kasım 2017 tarihinde başlayacak olan lige, D Grubu’nda yer alan Sinop Yıldızları’nın kendi sahasında Tokat Zilespor maçı ile başlayacağını söyledi.

Grupta bulunan diğer takımların ise Giresun Üniversitesi, Ordu İEF Açı Kolejispor,  Samsun Canik Belediyesi, Tokat Zilespor ve Pota Bordo Mavi takımları olduğunu belirten başkan Akalın, ilk dört sırayı alan takımların bir üst gruba çıkacağını söyledi.

BAŞ ANTRENÖR ANIL ÇİLİNGİR
Ligde takımın baş antrenörlüğünü Salih Anıl Çilingir’in üstleneceğini belirten Mehmet Akalın, Çilingir’in yardımcılıklarını da Erdem Keskin ve Soner Özbek’in yapacağını ve takımın Genel Menajeri’nin de Aykut Cem Yalçınkaya olduğunu kaydetti.

ALTYAPIMIZDAKİ OYUNCULARA BU LİGİ TAŞIYACAĞIMIZI GÖRDÜK
Akalın, lige katılım kararı alırken çok iyi bir altyapılarının olduğunu bildiklerini belirterek; “Mayıs 2017 tarihinde Samsun’da yapılan U13 Türkiye Şampiyonası’nda U13 bayan takımımız Türkiye 6.sı olarak büyük bir başarıya imza attı. Bu gurur en büyük kanıtıydı. Biz önümüzdeki yıllarda da dış transfere gerek kalmadan kendi altyapımızdan çıkan sporcularla bu ligi taşıyacağımızı öngördük” ifadelerine yer verdi.

SPONSOR ANLAMINDA CİDDİ SIKINTIMIZ VAR
Geçen yıl olduğu gibi yerel işletmelerin ve Sinop kamuoyunun yanlarında olacağına inandıklarını belirten başkan Mehmet Akalın; takımının forma ve sponsor ihtiyacının olduğunun altını çizerek; “Fakat şuana kadar bütün iyi girişimlerimize rağmen forma ve ana sponsorluk anlamında somut ciddi bir adım atamadık. Yani kısaca forma ve ana sponsor anlamında beklentilerimiz çok büyük. Dilerim ve arzu ederim ki 5 Kasım 2017 günü başlayacak olan lige kadar forma ve ana sponsorluk konusundaki girişimlerimiz olumlu sonuçlanır. Sponsor anlamında ciddi sıkıntımız var. 5 Kasım’da başlayacak olan ligde giyecek formamız yok” sözlerine yer verdi.

 

HABER ETİKET :
HABER ETİKET :
[218 Gösterim]
[Tarih (yy/aa/gg) : 2017-10-17]
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
E-GAZETE