SPOR CAMİASI CEVAP BEKLİYOR

Yazdır
Paylaş
Yeni Stadın yapımı için geçtiğimiz yaz döneminde yıkımı gerçekleştirilen Dokuzoğlu Stadı’nda halen bir çalışma olmaması kamuoyunun merak ettiği konulardan birisi. Stadyum’da çalışmaların ne zaman başlayacağı sorulurken, Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu bugün stadyum bölgesine ziyarette bulunacak.
SPOR CAMİASI CEVAP BEKLİYOR
Şehrin tek stadyumu olan Dokuzoğlu Stadı’nın geçtiğimiz yaz ayında ihalesi yapılmış ve yıkımı gerçekleşen stadda halen tek kazma vurulmaması Sinop kamuoyunda merak uyandırmaya devam ediyor.

Daha önce dile getirdiğimiz haberlerde stadyumun başka bir bahara mı kaldığını belirtmemiz üzerine Ak Parti Sinop Milletvekili Nazım Maviş, yapmış olduğu açıklamada projenin devam ettiğini, bu büyük projenin askıda kalacak bir proje olmadığını, zeminde tekrardan iyileştirme yapılacağını söylemesinin üzerinden aylar geçmesine rağmen çalışmalarda yine bir hareketlilik görünmüyor.

Yaklaşık olarak 23 milyon TL bedel ile ihale edilen stadyum yapım işi şu an yapılması planlanan yeni projede değişikliğe gidilmesi durumunda bu rakamın 45-50 milyon TL’yi bulacağı tahmin ediliyor. Yine gazetemizin yapmış olduğu araştırmalarda yüklenici firma yetkilileri şayet projenin onay verilmesi halinde 8 ay içersinde stadı teslim edebileceklerini belirttiler.

Bakanlık ile yapmış olduğumuz görüşmelerde çeşitli kademelerde değişiklik olduğundan dolayı imza yetkisinin Bakan’da olduğu ve şuan Bakan beyin de 3 veya 4 Genel Müdürlüğe baktığı ve atamaların beklendiği de gelen bilgiler arasında.

Öte yandan Sinopspor Kulübü ve Sinop Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanı Ayhan Özhan’ın da yapmış olduğu bazı açıklamalarında Sinop’ta spor sevdalılarının da bu projenin bir an önce başlanıp bitirilmesini umut ettiklerini söyleyerek, ilimize gelen sporcuların doğru düzgün antrenman yapabileceği ne de kamp yapabilecekleri bir yer olmadığını, ne gelen misafir takımlara ne de seyirciyi ağırlayabilecekleri bir yerlerinin olmadığının altını çizdi.

Özhan son olarak; “Sayın Bakanımızdan ilimize bu konu ile ilgili olarak vereceği sözle birlikte inşallah Sinop’umuzu iyi yerlere taşıyacağız. Bizler de Sayın Bakanımıza vermiş olduğumuz sözleri de yerde bırakmayacağız. Sinop hepimizin diyerek tekrar Bakanımıza hoşgeldiniz diyoruz” ifadelerine yer verdi.

 

HABER ETİKET :
HABER ETİKET :
[680 Gösterim]
[Tarih (yy/aa/gg) : 2019-02-26]
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
İhale ilanı
E-GAZETE