'SPORUN S'Sİ SABIRDIR'

Yazdır
Paylaş
Bölgesel Amatör Lig’de (BAL) mücadele eden Sinopspor Kulüp Başkanı Ayhan Özhan, gerçekleştirdiği basın toplantısı ile ligin ilk devresini değerlendirdi.
'SPORUN S'Sİ SABIRDIR'
Sinopspor Yönetim Kurulu basın toplantısı düzenledi. Bir kafede gerçekleşen basın toplantısına Sinopspor Yönetim Kurulu ve taraftarlar katıldı. Basın toplantısında açıklamalarda bulunan Sinopspor Başkanı Ayhan Özhan, Sinopspor’un Türkiye Kupası ile tarihinde ilk kez 2. Tur’a kadar yükseldiği hatırlattı. Başkan Özhan, “Bu başarımız canlı yayınlarla ve sosyal medyada gündem oldu. Bu maçlarla birlikte taraftarlarımız stadımızı doldurdu ve bu da gösterdi ki ilimiz futbola olan ilgisi oldukça yoğun idi. Demek ki artık Sinopspor’umuzun üst liglere çıkması gerekiyor, bu bunu gösterdi” dedi.

“ŞANSSIZLIKLAR YAKAMIZI BIRAKMADI”
Kupa maçlarının ardından lige başladıklarını belirten Özhan, şanssızlıklardan yakındı. Özhan, “Ligde ilk devrede oynadığımız 13 maçın çoğunda şanssızlıklar yaşadık. Tabi bundan sonra geçmişte atılan adımları bilip önümüzdeki hedeflerimizi iyi bir şekilde değerlendirmemiz lazım. Maalesef ilk devrede futbolda yaşanabilecek en kötü talihsizlikleri yaşadık diyebilirim” diye konuştu.

“BAZI FUTBOLCULARIMIZA TEŞEKKÜR EDECEĞİZ”
Teknik ekip değişikliğine de değinen başkan Özhan, “Bu arada ilk devre itibariyle teknik ekibimizde bir değişiklik yaptık. Takımımızın başına daha tecrübeli bir teknik ekip ile birlikte hoca getirdik. Teknik ekibimiz yaptığı çalışmalar ile birlikte tespit ettiğimiz genç ve dinamik futbolcularla birlikte inşallah ikinci devreye başlayacağız. Teknik ekibimiz hedefi olan, tecrübeli ve bilinçli bir ekip. Tabi eski takımımızdan bizlere yararı olan, ekibe hedef katabilecek futbolcular kalacaklar, bunların dışında bizlere emek veren bazı futbolcularımıza da teşekkür edeceğiz. Biz transfer yapmayacağız ancak Sinopspor’a gelen futbolcu genç, dinamik, hedefi olan ve büyük takımlarımızın alt takımlarında oynamış futbolculardan oluşturacağız takımımızı. Bu nedende de alacağımız futbolcuları transfer parası ile değil, Sinopspor’da futbol oynayacak ve hedefe ulaşabilecek futbolculardan tercihimizi yapacağız” şeklinde konuştu.

 

 

“ALANZİNHO VE TETTEH BÜYÜK YANKI GETİRMİŞTİ”
Sinopspor Kulüp Başkanı Ayhan Özhan, Alanzinho ve Tetteh Bangura’nın takıma katılmasıyla Sinop’un en büyük tanıtımı yaptığını belirterek, “Bu iki futbolcumuzu biliyorsunuz sezon başında kadromuza kattık Türkiye çalkalandı. Sinop’un ve Sinopspor’un varlığı tüm ulusal mecrada gündeme geldi. İnanın Sinop’ta kültür, turizm adına en büyük tanıtımı bu yıl Sinopspor yapmıştır. Yani trilyonlar harcayıp yapamayacağımız tanıtımı, biz Sinopspor sayesinde ülkede ve dünyada tanıtımımızı en güzel şekilde yapmış olduk. Alaniznho ve Tetteh’e sizlerin huzurunda emeklerinden, beyefendiliklerinden adamlıklarından dolayı ben gerçekten çok teşekkür ediyorum. Bu iki yıldız futbolcumuzu bizlere karşı, teknik ekibe karşı, taraftarlara karşı olsun gerçekten oldukça mütevazi bir kişiliğe sahip ikisi de. Deplasmanlarda rakip takımın taraftarları fotoğraf çektirmek için inanın sırada bekliyorlar” ifadelerini kullandı.

“HEDEFİMİZ İSTER İSTEMEZ YÜKSELDİ”
Alanzinho ve Tetteh Bangura’nın transferi ile birlikte beklentilerin yükseldiğini dile getiren Özhan, “Tabi bu iki yıldız futbolcumuz gelince bizim dışımızda da olsa, biz istemesek de şampiyonluğa yönelecek bir takım ortaya koymaya çalıştık. Bu arkadaşlarımızla birlikte hedefimiz ister istemez yükseldi. Halkın ve Sinopluların beklentisi çoğaldı. Ama biliyorsunuz futbolda bütün takımlar şampiyonluk için oynar ancak sonrasında bir bakıyorsunuz bir tanesi küme düşme potasında dahi yer alabiliyor. Biz de bu arkadaşlarımızla birlikte puan istatistiği olarak maalesef üst sıralar ile baya bir puan farkı oluştu” dedi.

“ALANZİNHO VE TETTEH BAŞKA BİR DURUMDAN ÖTÜRÜ GİTMEDİ”
Özhan, “Alanzinho ve Tetteh’in 17 Aralık’ta lig bitiyordu, 18 Aralık’ta birisinin Brezilya’ya diğerinin ise Amerika’ya bileti zaten alınmıştı 5 ay önceden. Çünkü devre arasında ülkelerine dönüp aileleri ile birlikte tatil yapmak için gideceklerdi zaten. Kamuoyundaki bilgi kirliliğini önlemek için söylüyorum; Alanzinho ve Tetteh başka bir durumdan ötürü gitmedi. Bizler şimdi yönetim kurulumuz ve MADEN Grup Yönetim Kurulu Başkanımız Hamit Maden ile birlikte yaptığımız toplantılarda ikinci devre için Alanzinho ve Tetteh’e gerek olmadığına karar verdik. Yoksa yine bizim futbolcumuz ikisi de, herhangi bir takıma gitmiş değil. İstediğimiz zaman çağırabilir ve gelebilirler. Yani giderken havaalanından kendisini biz yolcu ettik. Ancak ekonomik anlamda tabi bir para verildiği için ve şuanda bulunan istatistiki durum nedeniyle ikinci devre için Alanzinho ve Tetteh’in gelmesine gerek olmadığına karar verdik” diye konuştu.

“BUGÜN BİZ VARIZ YARIN BAŞKASI OLUR”
Kulübün ekonomik durumu hakkında da bilgi veren Özhan, “Kulübümüz Belediye’den almış olduğu otopark ile hem buralardan sağlanan gelirden hem de yönetim kurulu arkadaşlarımızın çabaları ile çoğu zaman çektiğimiz krediler ile, buradaki cafeden elde ettiğimiz gelirler ile ekonomimizi bu şekilde sağlamaktayız. Sinopspor’a daha fazla gelir getirecek ortamlar sağlamaya çalışıyoruz. Sinopspor hepimizin, bugün biz varız yarın başkası olur, biz kulübümüzü gerek valimize gerekse vekillerimize anlatmaya çalışıyoruz. Sinopspor’a gelir getirebilecek ne varsa bunların peşindeyiz. Forma satışlarımız oluyor, satışlarla ilgili hala talepler gelmekte. Bölgesel Amatör Lig’in yükü çok ağır bir lig. Bu yükü hep birlikte omuzladık, tabi bu yükü bu yıl özellikle Maden Grup Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Maden bey ve ekibine tekrar teşekkür ediyorum. Hamit beyin bu kulübe vermiş olduğu destek var, bizim de kendi imkanlarımız doğrultusunda yaptığımız ekonomik çabalarımız mevcut. Bizim şuana kadar yaptığımız masraf 1 milyon TL civarında, bunun içinde de yeme, içme masrafları da dahil. Bir deplasman gideri 5-6 bin TL civarında” dedi.

“BİZ İLÇELERLE YARIŞ EDİYORUZ”
“Dışarıdan gazel okuması çok güzel”  diyen başkan Özhan, “Bizleri eleştirin, ama dedikodu üretim merkezlerinde oturup ta Sinopspor’a çamur atmaya kalkmasın kimse. Eleştiriye her zaman açığız. Fakat bu konuda Sinop’un bazı tabuları, bazı alışkanlıkları yıkması lazım. Dedikodu üretim merkezlerini, Sinopspor üretim merkezleri yapsın arkadaşlarımız. Türkiye’de artık biz ilçelerle yarış ediyoruz, illerle değil. Grubumuzdaki 13 takımın 12’si tamamen sponsor ve büyük bölümü belediyeler desteği ile yürüyen takımlar. Tabi bizim de belediyemizin imkanları belli. İmkanları ölçülerinde bizlere katkı sağlayabiliyorlar. Amacımız hem kulübümüzün ekonomisini artırıp geliştirip, Sinopspor’u daha iyi yerlere getirmek” açıklamasında bulundu.

“SPORUN S’Sİ SABIRDIR”
“Bu takımı o zamanlar iddia ediyorum Aziz Yıldırım gelse almazdı”  diyen başkan Özhan, “Ben buradan çağrımı yineliyorum; Sinopspor’da başkan olmak isteyen, yöneticilik yapmak isteyen, katkı sunmak isteyen kim varsa gelsin hep birlikte yapalım. Biz her görüşe açığız. Sinopspor’u nerelerden aldığımızı tüm kamuoyu biliyor. Gelin ne düşünceniz varsa bizlere söyleyin, hangi ortamda olursa olsun, sosyal medyada olsun bir takım söylemlerde bulunan Sinopspor düşmanıdır. Bu takımı o zamanlar iddia ediyorum Aziz Yıldırım gelse almazdı. Adama deli derler, biz bu arkadaşlarımızla adeta kahramanlık yaptık. Bizim her şeyimiz açık ve şeffaf. Ancak insanların bunları anlayabilmesi için sadece kalbiyle ve iyi niyetiyle düşünmesi lazım. Sporun S’si sabırdır, Sinopspor inşallah Allah’ın izniyle iyi yerlere gelecek. Taraftarlarımıza da ayrıca teşekkür etmek istiyorum. Takım kazansa da gelip takıma destek oldular, kaybetseler de tribünlerdeki yerlerini aldılar. Gerek bizim gerekse kendi imkanları ile deplasmanlarda da bizi yalnız bırakmadılar. Hepsinden Allah razı olsun” dedi.

Sinopspor’un en büyük eksiklerinden birinin tesisleşme olduğunu belirten Özhan, “Yıllardan bu yana en büyük eksiğimiz tesis diyoruz. Bu durum ile ilgili olarak da arkadaşlarımızla birlikte yaptığımız çalışmalarda en son 10 dönümlük bir arazi bulduk. Bununla ilgili çalışma başlattık. Bu çalışmamız da inşallah önümüzdeki günlerde sonuçlanacak. Tabi sponsorumuz Hamit Maden bey de bizlere bu konuda destek olacağını söyledi. Sinopspor’u binasıyla, futbol sahasıyla, kendi şahsına ait bir tesisle inşallah bu yıl buluşturmayı planlıyoruz. Bu konuda iktidar partimizden, vekillerimizden, il başkanımızdan, belediyemizden ve diğer kamu kurum yöneticilerimizden destek istiyoruz. Sinopspor’a ömürlük bir tesis kazandıralım, bizlere bu konuda yardımcı olsunlar” ifadelerine yer verdi.

Sinopspor’un şuanda en az 2. Lig’de olması gerektiği belirten Özhan, “Tabi bu birden olacak bir durum değil. Bakıyoruz grubumuzdaki Yeni Amasyaspor 7-8 yıldır BAL Ligi’nde 25 milyon TL’ye yakın para harcadı. Bu sene de yine harcama yaptı. Bu işler sabır ve çok çalışmayla elde edilebilecek şeyler.  Bizim de bu anlamda hedeflerimiz var. En büyük hedeflerimizden birisi bizim Sinopspor’u takımdan ziyade geliri ile, altyapısı ile kulüp haline getirmek” sözlerini kaydetti.

HABER ETİKET :
HABER ETİKET :
[508 Gösterim]
[Tarih (yy/aa/gg) : 2017-12-22]
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
İhale ilanı
E-GAZETE