STADDA İPTAL YOK SADECE REVİZYON OLDU

Yazdır
Paylaş
Ak Parti Sinop Milletvekili Nazım Maviş; son zamanlarda Dokuzoğlu Stadı ile ilgili olarak ortaya çıkan söylemlerle ilgili olarak açıklamada bulundu; “Stadımızın ihalesi yapıldı, sözleşme imzalandı, firma şantiyesini kurup çalışmalarına başlarken zeminde tespit edilen bir hareketlilik nedeni ile projede revizyona gidildi, proje revizyon çalışması bitti şimdi inşallah önümüzdeki günlerde inşaat çalışması başlayacak.”
STADDA İPTAL YOK SADECE REVİZYON OLDU
Ak Parti Sinop Milletvekili Nazım Maviş, yıkımı yaz aylarında gerçekleştirilen ve o günden bu yana bir çalışma olmaması nedeni ile ortaya atılan bazı söylemlere açıklık getirerek, stadın iptal olması gibi bir durumun söz konusu olmadığını, belirlenen sorunların giderildiğini ve yakın zamanda çalışmalara tekrar başlanacağının altını çizdi.

Yerel seçimler kapsamında gazetemizi ziyaret eden Ak Parti Sinop Milletvekili Nazım Maviş, Belediye Başkan Adayı Ali Çöpcü ve parti heyeti, kamuoyu tarafından merak edilen konu ve sorunlara değindi. Gazetemiz tarafından Sinop kamuoyunda son zamanlarda merak konusu olan Dokuzoğlu Stadı ile ilgili olarak sorularımızı cevaplayan Ak Parti Sinop Milletvekili Nazım Maviş, Dokuzoğlu Stadı için yapılan yeni proje ile ilgili olarak çok pozitif tepkiler aldıklarını, bazı kesimlerin bu pozitif tepkileri hazmedemedikleri için bazı olumsuz söylemleri ortaya attıklarını söyledi.

POZİTİF TEPKİLERİ HAZMEDEMEDİLER
“Bu stad ile ilgili nedense bazı mahfiller durmadan dedikodular üretip duruyorlar”
diyen Maviş; “Dokuzoğlu Stadı’nın birçok şeyini tartışma konusu yapıyorlar ama ben şunu çok açık ve net bir şekilde söylüyorum; Sinop’a çok hizmet ettik, çok şey yaptık, ilginç bir durum ki Dokuzoğlu Stadı kadar ses getiren bir tanesi de olmadı. Yani hepsi kendi çapında ses getirdi ama bu demek ki Sinopspor’a çok meraklı gençlerimiz spora çok ilgi duyuyor, bu açıdan Dokuzoğlu Stadı ile ilgili yatırım programına aldırılması, projenin onaylanması, kamuoyu ile paylaşılması, ihalesinin yapılması, çalışmalara başlanılması gibi süreçlerinin her birinde çok pozitif tepkiler aldık biz. Sanıyorum ki birileri bu pozitif tepkiyi hazmedemedi ki sürekli bu stad ile ilgili sürekli bazı haberler çıkıyor ortaya.

DOKUZOĞLU STADI HİÇBİR ŞEKİLDE HAVADA KALACAK BİR PROJE DEĞİL
Bir kere Cumhurbaşkanımız bütün Ak Parti Kongresi’nde tüm kamuoyunun huzurunda Sinop’un da aralarında bulunduğu 5 tane ilin ismini sayarak, Sinop’taki stadımızın yapılacağını ve bu projenin çok güzel bir yatırım olduğunu bütün Türkiye ile paylaştı. Bu açıdan Cumhurbaşkanımızın ağzından çıkan hiçbir laf bugüne kadar Türkiye’de yerde ve havada kalmadığı gibi Dokuzoğlu Stadı’mız da hiçbir şekilde havada kalacak bir proje değil”
ifadelerine yer verdi.

ZEMİNDE TESPİT EDİLEN BİR HAREKETLİLİK NEDENİ İLE PROJEDE REVİZYONA GİDİLDİ
Dokuzoğlu Stadı’nın ihalesinin yapıldığını ve yüklenici firmanın şantiyesini kurup çalışmalara başladığı sırada zeminde tespit edilen hareketlilik nedeni ile projede revizyona gidildiği için çalışmaların beklediğini belirten Nazım Maviş, açıklamalarını şu şekilde tamamladı; “Stadımızın ihalesi yapıldı, sözleşme imzalandı, firma şantiyesini kurup çalışmalarına başlarken zeminde tespit edilen bir hareketlilik nedeni ile projede revizyona gidildi, çünkü buranın sağlam olması lazım ve proje revizyon çalışması bitti şimdi inşallah önümüzdeki günlerde inşaat çalışması başlayacak. Yani ne bir kesinti, ne bir gecikme, ne bir değişiklik, ne bir yatırımın geri gitmesi gibi bir durum söz konusu ne de durması gibi bir durum söz konusu değil. Yatırım olduğu gibi devam ediyor, sadece proje revizyonu yapıldı. Bu revizyonun da yapılması zorunluydu.

HABER ETİKET :
HABER ETİKET :
[1061 Gösterim]
[Tarih (yy/aa/gg) : 2019-01-04]
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
E-GAZETE