SUYA TUTUNAN ŞEHRİN ÇOCUKLARI BALIKLA BULUŞTU!

Yazdır
Paylaş
Sinop Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi ve Zübeyde Hanım Anaokulu İşbirliği ile hazırlanan “Suya Tutunan Şehrin Çocukları Balıkla Buluşuyor” başlıklı sosyal sorumluluk projesi hayata geçirildi.
SUYA TUTUNAN ŞEHRİN ÇOCUKLARI BALIKLA BULUŞTU!
Sinop Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi ve Zübeyde Hanım Anaokulu İşbirliği 2019 yılında hazırlanan ancak Covid -19 pandemisi nedeniyle ertelenen “Suya Tutunan Şehrin Çocukları Balıkla Buluşuyor” başlıklı sosyal sorumluluk projesi hayata geçirildi. Projeye pek çok kişi ve kurum da destek veriyor. Oldukça geniş bir ekip tarafından hazırlanan sosyal sorumluluk projesi grubunda; Su Ürünleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hülya Turan, Öğretim Üyeleri; Prof. Dr. Yalçın Kaya, Prof. Dr. M. Emin Erdem, Prof. Dr. Demet Kocatepe, Arş. Gör. Dr. Bengünur Çorapcı, Arş. Gör. Dr. Can Okan Altan ve Arş. Gör. Bayram Köstekli; Çocuk Eğitimi Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Doç. Dr. Nurhan Öztürk, Müd. Yrd.  Doç. Dr. Esra Bozkurt Altan ve Müd. Yrd. Dr. Öğr. Üyesi Sema Tan, Zübeyde Hanım Anaokulu Müdürü Şerife Gül Çakır, Müd. Yrd. Mehmet Akif Bal, Öğretmen Asuman Aydoğdu; Samsun ve Sinop İlleri Su Ürünleri Yetiştiricileri Üretici Birliği Başkanı Osman Parlak, Telvin Sanat Akademi Genel Yayın Yönetmeni n Gülbahar Karaduman Karslı yer alıyor.

Proje etkinliklerinin ilk günü Zübeyde Hanım Anaokulu ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Okul bahçesinde gerçekleşen etkinlik, Prof. Dr. Demet Kocatepe’nin açılış konuşması ile başladı. Ardından Dr. Can Okan Altan’ın “Balık Sağlıktır” başlıklı konferansı ile devam etti.  

Proje kapsamında anaokulu bahçesinde açılan Sucul Canlılar Sergisine öğrenciler yoğun ilgi gösterdi. Sinop Üniversitesi Çocuk Eğitimi Araştırma ve Uygulama Merkezi tarafından “İstasyon Tekniği: Balık Sağlıktır!” uygulaması ve Rekreasyon Kulübü Öğrencilerinin animasyon gösterileri ile öğrenciler eğlenceli saatler geçirmiştir. Etkinlik sonunda öğrencilere balık burger ve meyve suyu ikramı yapıldı.

Zübeyde Hanım Anaokulu Müdürü Şerife Gül Çakır, “Projenin temel amacı üç tarafı sularla çevrili bir balıkçılık şehri olan Sinop’ta balığı, balıkçılığı, su ürünlerini çocuklara tanıtmak, değerli bir besin kaynağı olan balık etini çocukların seveceği şekilde (köfte/burger olarak) tattırmaktır” dedi.

Projenin ikinci gününde ise Zübeyde Hanım Anaokulu öğrencileri, Su Ürünleri Fakültesine gezi düzenleyerek Akvaryumları ziyaret etti.

Minik öğrencilerin Fakülte ziyaretinde Rektör Yardımcısı ve Su Ürünleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hülya Turan, öğrencilerle bir araya gelerek sohbet etti.

 

[532 Gösterim]
[Tarih (yy/aa/gg) : 2022-05-18]
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
E-GAZETE