Tarihi camide çevre düzenleme çalışmalarına başlandı

Yazdır
Paylaş
Boyabat'ta tarihi Beyazıt (Büyük) Cami restorasyon çalışmalarında sona gelindi.
Tarihi camide çevre düzenleme çalışmalarına başlandı
İlçemiz merkezinde bulunan ve tarihi dokusu ile ilçenin simgelerinden olan tarihi Beyazıt Cami restorasyon çalışmaları nedeniyle ibadete kapatılmıştı.
Tarihi çarşıda uzun süren tadilat çalışmaları sonrasında çevre düzenleme çalışmalarına gidildi.
Boyabat Belediyesi Çevre Temizlik Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından alanda bulunan parkeler sökülerek yenileme çalışması başlatıldı.
Başkan Çakıcı basına yaptığı açıklamada,"Tarihi dokuya uygun, aynı zamanda Boyabat'ın önemli değerlerinden biri olan Beyazıt Camii'nin yapılacak çevre düzenleme çalışmaları sonrasında ibadete açılacağını" belirtti.
Restorasyon çalışmalarının tamamlanması ile birlikte Beyazıt Camii'nin çok güzel bir görünüm kazandığını ifade eden Başkan Çakıcı, "Çevre düzenleme çalışmaları kapsamında caminin tarihi ve mistik  dokusuyla uyumlu oturma ve dinlenme alanları, yer altı WC si, ağaçlık ve mevsimlik çiçekleri barındıran çevre düzenleme çalışmalarının tamamlanması ile birlikte insanlarımızın vakit geçireceği güzel bir alan da bu yapıya dahil olacak.” ifadelerine yer verdi.
Boyabat Belediyesi Basın Halkla İlişkiler Bürosu'ndan yapılan açıklamada, "Belediyemiz Çevre Temizlik Müdürlüğü'ne bağlı ekipler tarafından başlatılan çevre düzenleme çalışmalarımız en kısa zamanda bitirilecektir. İlçemize hayırlı olsun" denildi.
 
HABER ETİKET :
HABER ETİKET :
[167 Gösterim]
[Tarih (yy/aa/gg) : 2017-10-23]
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
E-GAZETE