'TARİHİMİZİN EN ÖNEMLİ SEÇİMİNİ YAŞAYACAĞIZ!'

Yazdır
Paylaş
Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, dün Sinop’taydı. Bakan Eroğlu, Sinop ziyaretinde 24 Haziran'da önemli bir seçim yapılacağını söyledi. Eroğlu, bu seçimin basit bir seçim olmadığını ifade ederek, "Tarihimizin en önemli seçimini yaşayacağız" dedi.
'TARİHİMİZİN EN ÖNEMLİ SEÇİMİNİ YAŞAYACAĞIZ!'
Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, dün Sinop’ta 83 milyon lira yatırım bedelli 5 tesisin temelini atarak açılışını gerçekleştirdi.  Hava yolu ile Sinop’a gelen bakan Eroğlu, ilk olarak Sinop Valiliği’ni ziyaret etti. Bakan Eroğlu, burada şeref defterini imzaladı.

Eroğlu, valilikte düzenlediği basın toplantısında, Bakanlığının kentte hayata geçirdiği projeler ve yapılması planlanan yeni yatırımlara ilişkin bilgi verdi.

Türkiye'nin her yerinde olduğu gibi Sinop'ta da dere ıslahlarına devam ettiklerini belirten Eroğlu, su taşkınlarının en aza indirilmesi noktasında tüm çalışmaları yaptıklarını söyledi.

 

 

 

Eroğlu, "Küresel iklim değişikliği sebebiyle birdenbire çok anlık yağışlar oluyor. Üç ayda yağacak yağmurun 8 saatte düştüğünü görüyorsunuz, büyük felaket. O bakımdan bizim talebimiz dere yataklarının işgal edilmemesi. Dere yatağı eninde sonunda kendi yatağını geri alıyor. Dolayısıyla biz de bu konuda şu ana kadar Devlet Su İşleri olarak 4 bin 500 tane dere ıslahı yaptık. Eğer bunlar yapılmasaydı, Allah korusun çok büyük mal ve can kaybı olurdu. Ankara'da 1950'li yıllarda dere taştığı zaman çok sayıda kişi hayatını kaybetti. Tabii geçmiş yıllarda böyle ani, dolu, fırtına ve aşırı yağışlar yoktu. Son 15 yılda bunlar arttı." Dedi.

Ülke genelinde bin 700 otomatik meteoroloji ölçüm istasyonu kurduklarına işaret eden Bakan Eroğlu, bu sayede olası sel ve su taşkınlarına karşı vatandaşların erken uyarı sistemiyle haberdar edildiğini ifade etti.

Akgöl, tabiat parkı ilan edildi

Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu, Ayancık ilçesine 38 kilometre mesafede bulunan Akgöl'ün tabiat parkı ilan edilmesi için kendilerine talepte bulunulduğunu hatırlatarak, Sinoplulara bir müjde vermek istediğini söyledi.

Eroğlu, 400 dekar büyüklüğündeki Akgöl'ün, Türkiye'nin 237'nci tabiat parkı ilan edildiği bilgisini paylaşarak, "Şimdi burada imzasını atıyorum ve Akgöl'ü tabiat parkı ilan ediyoruz. Ülkemize ve Sinoplulara hayırlı, uğurlu olsun. Artık geriye buranın daha fazla tanıtılması kalıyor. Tüm ilgili arkadaşlara gerekli talimatları veriyorum, ne gerekiyorsa yapılacak." ifadelerini kullandı.

Daha sonra AK Parti İl Başkanlığını ziyaret eden Bakan Eroğlu, son dönemde yükselen dolar ile ilgili sıkıntıların ortadan kalkacağını belirterek ”Her zaman bunu yapıyorlar, her seçimden önce bu hainler, millet düşmanları bunu yapıyor. Sadece bir de size değil diğer devletlere de yaptılar bunu. Dolayısıyla değerli kardeşler çalkalansın ekonomi falan diye böyle bir gayret içindeler. Bu milleti dolarla falan hizaya getiremezsiniz, başını eğemezsiniz. Gerekirse biz tamamen Türk Lirası’na döneriz. Nitekim Cumhurbaşkanımızın çağrısıyla geçen dönem herkes evindeki doları bozdurdu o dönemki sıkıntıyı atlattık şimdi de atlatacağız’’ diye konuştu.

Seçimlerde, tüm Sinoplulardan  partisine destek isteyen Eroğlu, "Bu seçim basit bir seçim değil. Tarihimizin en önemli seçimini yaşayacağız. Çünkü bu seçim, devletimizin bekası, milletimizin istiklali ve istikbaliyle alakalı bir seçimdir." diye konuştu.

Buradaki programının ardından bakan Eroğlu, İskele Meydanı’nda düzenlenen toplu temel atma ve açılış merasimine geçti. Bakan Eroğlu, burada 83 milyon lira yatırım bedelli 5 tesisin temelini atarak açılışını gerçekleştirdi.

 

Bakan Eroğlu Ayrıca, Sinop’ta 10 aileye gelir getirici tür, 17 aileye de ORKÖY sertifikası vererek ceviz, badem, gül, fındık, kestane, kızılcık gibi fidan türlerinden oluşan toplam 4 bin 500 adet fidanı da vatandaşlara ücretsiz olarak dağıttı.

Vatandaşlarla bir araya gelerek iftar yapan Eroğlu gece saatlerinde Sinop’tan Kastamonu’ya hareket etti.

 

 

 

HABER ETİKET :
HABER ETİKET :
[53 Gösterim]
[Tarih (yy/aa/gg) : 2018-05-28]
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
İhale ilanı
E-GAZETE