TAYİNİ ÇIKAN İL MÜDÜRÜNE DUYGUSAL VEDA YEMEĞİ

Yazdır
Paylaş
Sinop’ta spor camiası Sinop Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF)’nun düzenlediği iftar yemeğinde bir araya geldi. İftar yemeğinde Muğla’ya tayini çıkan Gençlik ve Spor İl Müdürü Kazım Açıkbaş’a veda edildi.
TAYİNİ ÇIKAN İL MÜDÜRÜNE DUYGUSAL VEDA YEMEĞİ
Sinop’ta spor adamları Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nun düzenlemiş olduğu iftar yemeğinde bir araya geldi. Öğretmenevi’nde düzenlenen yemekte aynı zamanda Sinop’ta 21 yıl öğretmenlik yaptıktan sonra Gençlik ve Spor İl Müdürü olarak atanan Kazım Açıkbaş’ın tayini çıkması nedeniyle Açıkbaş’a veda edildi. Sinop ASKF Başkanı Ayhan Özhan iftar yemeğinde yaptığı konuşmada “Bu birlik ve beraberlik gecemizde Muğla ilimize tayini çıkan Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Kazım Açıkbaş’a veda ziyareti gerçekleştirmiş bulunuyoruz” dedi.

AÇIKBAŞ, KONUŞMA SIRASINDA GÖZYAŞLARINI TUTAMADI
Kazım Açıkbaş, 1991 yılında Adana’da başladığı beden eğitimi öğretmenliğine 1994 yılında Sinop’ta devam etti. 21 yıl öğretmenlik görevi yaptıktan sonra 2015 yılında görev yaptığı şehre Gençlik ve Spor İl Müdürü olarak atandı. Yeni görev yeri Muğla’ya İl Müdürü olarak atanan Açıkbaş, 28 yıldır emek verdiği Sinop’ta spor camiasının önde gelen isimleriyle iftar yemeğinde bir araya geldi. Çeşitli hediyeler takdim edilen Açıkbaş, burada yaptığı veda konuşmasında gözyaşlarını tutamadı. Sinop Öğretmen Evi çok amaçlı salonunda düzenlenen iftar yemeğine Sinop Vali Yardımcısı Abdullah Şahin ve kentte spor camiasının önde gelen isimleri katıldı.

Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman Denizli’ye, Sinop Gençlik ve Spor İl Müdürü Kazım Açıkbaş da Muğla’ya atanırken, Sinop’a ise Yalova Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Kalyon atandı.

İl Müdürü Açıkbaş, “1994 yılında eşim, 2 yaşında oğlum ve birkaç valizle Sinop’a geldim. Yaklaşık 28 yıldır da Sinop’a faydalı olmak adına elimden ne geliyorsa yapmaya çalıştım. 1994’te geldiğimde beden eğitimi öğretmeni, antrenör, sporcu, federasyon il temsilcisi görevi yaptım. Tabi bu dönem içinde hayatımda birçok şey değişti. Çocuklarım burada yetişti, Sinop hem aileme hem bana değer kattı. Ailem ve birkaç valizle gelmiştim, gençlik ve spor il müdürü oldum. Sinop benim vatanım ben burayı çok seviyorum, çocuklarım çok seviyor” şeklinde konuştu.

“GİTMEMİN TEK SEBEBİ, ANNEMİN RAHATSIZLIĞIDIR”
Muğla’ya tayini çıkan Açıkbaş, “Neden Muğla’ya tayinim çıktı sürekli soruluyor. Bundan yaklaşık 7-8 ay önce spor bakanımız Sinop’a gelmişti. O dönemde Muğla ile ilgili bir gündem olmuştu. Ancak sel felaketi nedeniyle bu düşünce askıda kaldı diyelim. Ama o dönem içerisinde de annemin bir rahatsızlığı oldu. Sürekli Sinop’tan İzmir’e gitmek zorunda kalıyorduk maalesef annem kanser tedavisi görüyor. Gitmemin tek sebebi var, o da annemin rahatsızlığıdır. Sinop’a bir değer katıldıysa, ortada bir başarı varsa bunda çalışma arkadaşlarımın, sporun içinde olan bütün herkesin emeği ve katkısı var. Ben sadece koordine etmeye çalıştım. Sinop gerçekten spor potansiyeliyle Türkiye’de kendi ölçeğinin çok üstünde bir şehir” dedi.

“ÖĞRENDİĞİMDE İLK ANNEMİ ARADIM”
Açıkbaş, iftar saatinde Gençlik ve Spor Genel Müdürünün kendisini arayarak tayini çıktığını söylediğini ifade etti. Telefon geldiğinde şoka girdiğini söyleyen Açıkbaş, “Daha sonra ilk annemi aradım. Anneme ‘dua ediyor musun bana’ dedim, ‘çok dua ediyorum’ dedi. ‘Duan kabul oldu, tayinim Muğla’ya çıktı sana yaklaştım’ dedim. Çok sevindi, hıçkıra hıçkıra ağladım” ifadelerini kullandı. Tayini çıkan Gençlik ve Spor İl Müdürü Açıkbaş için programa katılanlar, “Sinop bir müdürünü göndermiyor, bir ağabeyini gönderiyor” dedi. Açıkbaş burada sevenleriyle vedalaştı.

Programda ayrıca yine ilimizde 5 yıldan bu yana görev yapmakta iken Burdur iline atanan Sinop Defterdarı Naci Günaydın’a da veda edildi.

 

HABER ETİKET :
HABER ETİKET :
[242 Gösterim]
[Tarih (yy/aa/gg) : 2022-04-18]
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
E-GAZETE