T.C. SİNOP İCRA DAİRESİ 2017/398 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Yazdır
Paylaş
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:
T.C.  SİNOP İCRA DAİRESİ  2017/398 TLMT.  TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
1 No’lu taşınmazın Tapu Kaydı; Sinop Merkez İlçe Ada Mahallesi Zeytinlik ve gazhane Yolu 258 Ada 62 Parselde yüzölçümü 1.629,46 m2 zemin tipi “Kat İrtifakı” ana taşınmaz niteliği “ Arsa” olan taşınmazın “1/120 Arsa Paylı C Blok Bodrum Katta 1 No.lu”bağımsız bölüm niteliği “Depo” kayıt durumu “Aktif” olan taşınmaz “Tam” hisse ile “Mustafa Şükrü Güneş- Mehmet Macit Oğlu” adına kayıtlıdır.

 Gayrimenkulün Tanımı; Adres, Ada  Mahallesi Tekinoğlu Sokak No:62/1 Sinop. Ön tarafı sahil yolu ve deniz olan Ada Mahallesinde, sahil yolu çok dik bir yokuşla Zeytinlik yoluna bağlanmaktadır. Binalar bu yol üzerinde, sahile çok yakın bir yerde bulunmaktadır.Her katında çift daire bulunan ve ana girişi yol tarafındaki ön cephede bodrum katta olan binada, ana girişin sol tarafında bulunan 1 no.lu depodur. Yani kullanma izni bulunan depo yapıldığı günün standartlarında olup, sonradan tadilat ve yenileme yapılmadığı görülmüştür. Bina girişi ve içindeki merdivenler beyaz mermer. Merdiven korkulukları demirdir. Asansörlü, kaloriferle binadaki deponun içi tamamlanmamış, duvarları sıvalı, yerler şap halinde olup, kapısı açık duran deponun apartmanın ardiyesi olarak kullanıldığı düşünülmektedir. Dış cephesi yeni mantolama yapılmış olduğu görülen binanın giriş kısmı ve kapısı yenilenmiştir. Binanın ön kısmındaki büyük duvarların iç kısmında bulunan ve binanın caddeyle tek bağlantısı olan merdivenler karo seramik taşla kaplanmıştır. Binanın çevre duvarları yapılmış ve çevresi taş kaplanmıştır.

Taşınmazın Değerini Etkileyen Unsur ve Nitelikleri; Önü tamamen açık, hiç kapanmayacak deniz ve panaromik şehir manzarasına sahip binadaki depoya ulaşım çok zordur. Araçla ulaşımın mümkün olmadığı depoya ulaşmak için bina dışında hemen hemen bir kat yüksekliğinde merdiven çıkılmaktadır. Deponun yapı kullanma izni bulunmasının haricinde, taşınmazın depo olarak kullanımında değerini artıracak hiçbir özelliği bulunmamaktadır. Ulaşımı olmayan deponun ticari olarak kullanılması pek mümkün değildir. Ayrıca içinde ince işleri yapılmamış, döşeme kaplaması, duvarları ve tavan boyası yapılmış deponun tamamlanma oranı %80 olarak alınmıştır.

İmar Durumu : Belediye sınırları içinde kaldığı 1/1000 ölçekli uygulama imar planında “Ayrık nizam 5 kata tahsisli olup TAKS:0,35 kaks :1,75’dir. Önemli alan 2.1’de kalmaktadır.” Olduğu belirtilmektedir. Belediye sınırları içinde olan taşınmazın vasfı “Arsa” olup her türlü belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır.Yol seviyesi altında 1 yol seviyesi üstünde 4 olmak üzere toplam 5 katlı ve üç ayrı blok halinde bulunan binalardan C Blok’un bodrum katında bulunan ve depo olarak kullanılan 1 ve 2 no.lu bağımsız bölümler için 04.07.2007 tarihinde 190/33 sayı ile toplam 20,00+25,00=45,00 m2 yapı kullanma izni bulunmaktadır. 1 no.lu deponun kullanım alanı projesinde 16,00 m2 değerlemeye tabi inşaat alanı 20,00 m2 alınmıştır. Betonarme binanın inşaat ruhsatına göre yaşı 14 ve yapı sınıfı 3A’dır.

Kıymeti : 36.000,00 TL KDV Oranı : %18

 Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.

1.Satış Günü : 02/05/2019 günü 11:00 – 11:10 arası

2.Satış Günü . : 31/05/2019 günü 11:00 - 11:10 arası

Satış Yeri : Meydankapı Mahallesi İskele Caddesi No:4 İç Kapı No; 6- Giriş Sağdan 2. Oda İcra Müdürlüğü Mezat Salonu Merkez Sinop

Satış şartları 1- ihale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

 4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse icra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

 5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

 6-IIK.127.Md.; İş bu satış ilanı tebliğ yapılamayan tüm takyidat ilgililerine tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanen tebliğ olunur.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 201/398 Tlmt. Sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 04/03/2019

40 nolu ilan

 

HABER ETİKET :
HABER ETİKET :
[48 Gösterim]
[Tarih (yy/aa/gg) : 2019-03-11]
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
İhale ilanı
E-GAZETE