TEKNE FACİASI

Yazdır
Paylaş
Sinop'un Gerze ilçesi Döngel mevkisi açıklarında dün balıkçı teknesi battı. Teknede bulunan 4 kişiden 2’si sağ olarak kurtarılırken 1 kişinin de cansız bedenine ulaşıldı. Kayıp 1 kişiyi ise arama çalışmaları sürüyor.
TEKNE FACİASI

Sinop'un Gerze ilçesi Döngel mevkisi açıklarında ava çıkan ‘Alperen 57’ isimli tekne fırtınaya yakalandı. 4 kişinin bulunduğu tekne bir anda alabora oldu. Balıkçıların yardım imdadına ilk koşan yine meslektaşları oldu. Olay yeri yakınlarındaki bir balıkçı teknesi tarafından batan teknede bulunanlardan Güray Yılmaz ve Gürkan Çetin sağ olarak kurtarıldı.  Nadir Özer’in ise cesedine ulaşıldı. Sahil Güvenlik Komutanlığı'na balık ekipler kaybolan Murat Yağlıoğlu’nu arama çalışmalarına devam ediyor.

Sahil Güvenlik Komutanlığından yapılan açıklamada, Döngel mevkisi açıklarında saat 11.17'de, içinde 4 kişinin bulunduğu bir teknenin battığının bildirilmesi üzerine derhal sahil güvenliğe ait bir helikopter, bot ve dalış timinin görevlendirildiği belirtildi. Açıklamada, “Olay yeri yakınlarındaki bir balıkçı teknesi tarafından batan teknede bulunanlardan 2 kazazedenin sağ kurtarıldığı, bir kişinin cesedinin denizden alındığı öğrenilmiştir. Kayıp bir kişinin bulunması maksadıyla arama kurtarma faaliyetlerine devam edilmektedir" denildi.

Öte yandan, kurtarılan 2 balıkçı, ilk olarak Gerze Devlet Hastanesine, buradan da Sinop Atatürk Devlet Hastanesi’ne sevk edilerek tedavi altına alındı.

 

HABER ETİKET :
HABER ETİKET :
[801 Gösterim]
[Tarih (yy/aa/gg) : 2019-01-11]
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
İhale ilanı
İhale ilanı
E-GAZETE