TURİZMDE YEREL YÖNETİM ÖNEMLİ

Yazdır
Paylaş
Sinop İl Kültür ve Turizm Müdürü İrfan Göz, turizmde şehirlerin gelişebilmesi için yerel yönetimlerin önemli olduğuna dikkat çekti.
TURİZMDE YEREL YÖNETİM ÖNEMLİ
  Geçtiğimiz günlerde ilimize yeni atanan İl Kültür ve Turizm Müdürü İrfan Göz’ü Sinop Pusulası Gazetesi olarak ziyaret ederek yeni görevinde başarılar diledik.

Canik Belediye Başkan yardımcılığı görevini sürdürürken ilimize İl Kültür ve Turizm Müdürü olarak atanan İrfan Göz, gazetemizin gerçekleştirdiği ziyarette Sinop ile ilgili görüşlerini ve turizmde kalkınma için gerekli olan hususları aktardı. Turizmde yerel yönetimlerin önemine vurgu yapan Göz, büyük şehirlerdeki alt yapı ve turizm merkezlerine değinerek, Sinop’un da kültür turizm kenti olması için öncelikle, turistlerin beklentisini karşılayabilecek şekilde kendisini donatmak durumunda olduğunu söyledi. Sinop’un tarihi ve doğal güzellikleri bir arada barındırdığına dikkat çeken İrfan Göz, yerel yönetimlerin de atacağı adımlar ve gerçekleştireceği projelerle turizm alanlarında çeşitlilik yaratılabileceğinin ve bunların da yatırımlarla desteklenerek var olan potansiyelin daha da ileri seviyelere taşınabileceğinin altını çizdi.

Tatilcilerin beklentilerinin her zaman yüksek olduğunu, Sinop’un eksiklerinden birisinin de 4-5 yıldızlı gibi büyük otellere sahip olmadığı için ilimize gelen kafilelerin geniş kapsamlı bir tesis ihtiyacının karşılanamadığına dikkat çeken Gör, Samsun’daki Sheraton Otel’i örnek vererek, Sinop’a da bu tür büyük yatırımcıların gelmesi gerektiğini söyledi. Sadece bu markanın bile Samsun’un tanıtımına yüzde 30 gibi bir oranda katkı sağladığına dikkat çeken Gör, Sinop’un da bu tür yatırımlara ihtiyaç duyduğunu belirtti.

Üniversitelerin şehirlerin gelişmesinde önemli bir rolü olduğunu belirten İrfan Göz, Sinop Üniversitesi’nin de ilimiz için bu yönde katkı sağlayabilecek şekilde bir şans olduğunu ifade etti.

 

HABER ETİKET :
HABER ETİKET :
[723 Gösterim]
[Tarih (yy/aa/gg) : 2016-09-24]
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
E-GAZETE