Üniversitemiz “3. Mezunlar Buluşması” Gerçekleşti

Yazdır
Paylaş
Sinop Üniversitesi’inin farklı bölümlerinden, farklı dönemlerde mezun olan öğrenciler; pandemi nedeniyle iki yıldır gerçekleştirilemeyen ve Kariyer Geliştirme ve Mezunlar Koordinatörlüğü tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen “Mezunlar Buluşması”nda bir araya geldi.
Üniversitemiz “3. Mezunlar Buluşması” Gerçekleşti
Sinop Üniversitesi Öğrenci Yaşam Merkezi’nde düzenlenen mezunlar buluşmasına; Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Dalgın, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Kamil Demirci, Prof. Dr. Cem Cüneyt Ersanlı,  Prof. Dr. Hülya Turan, Genel Sekreter Ali Altungeyik, Fakülte Dekanları, Yüksekokul ve Meslek Yüksekokulu Müdürleri, Akademik-İdari personel ve mezunlar katıldı.

Mezunlar buluşmasında konuşan Kariyer Geliştirme ve Mezunlar Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Cem Dönmezoğulları; Sinop Üniversitesi Kariyer Geliştirme ve Mezunlar Koordinatörlüğü olarak, Üniversitemizin öğrenci ve mezunlarının kendi kişisel kariyer planlarını yapmalarını ve bu planlarını hayata geçirmelerini amaçlıyoruz. Sinop Üniversitesi olarak, kariyer yolculuğunuzda her zaman yanınızda olduğumuzu ve bizlere her zaman ulaşabileceğinizi hatırlatmaktan ve sizlerle bir arada olmaktan mutluluk duyuyoruz.” dedi.

Programın açış ve selamlama konuşmalarını yapan Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Dalgın, pandemi sebebiyle yapılamayan etkinliğin bu sene gerçekleşmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek; “Mezunlarımızın birbirleriyle ilişkilerini sürdürebilecekleri ve bölgesel veya ülkesel olarak ortak bir sorun oluştuğu zaman seslerini duyurabilecekleri ortak bir platform oluşturmak amacıyla, Mezun Öğrenci Koordinatörlüğünü kurduklarını” belirtti. Güçlü bir toplum olmak için, birlikte hareket etmenin önemine de değinen Rektörümüz Prof. Dr. Nihat Dalgın; “Birlikten kuvvet doğar, mezunlarımızın bizim yanımızda olması, Üniversitemizi daha iyi yerlere taşımamıza katkı sağlayacaktır. Buluşmamıza katılan tüm mezunlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Sinop Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Öğr. Üyesi Prof. Dr. Osman Samsun ile başlayan “Üniversitemiz Mezunları Deneyim Konuşmaları”, farklı fakülte ve bölümlerimizden yeni mezun olan öğrenciler ile devam etti. Konuşmaların ardından, Sinop Üniversitesi İlahiyat Fakültesi mezunu Beyzanur Aksu tarafından Ney dinletisi icra edildi. Rektör Prof. Dr. Nihat Dalgın, mezunlarımızla uzun süre sohbet etti. Etkinliğe katılan mezunlar, yapılan ikramlar eşliğinde dönem arkadaşlarıyla sohbet ederek hasret giderdiler.

 

HABER ETİKET :
HABER ETİKET :
[293 Gösterim]
[Tarih (yy/aa/gg) : 2022-06-28]
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
E-GAZETE