VALi KARAÖMEROĞLU GERZE’DE iNCELEMEDE

Yazdır
Paylaş
Sinop Valisi Erol Karaömeroğlu dün Gerze İlçesinde çeşitli ziyaretlerde bulundu.
VALi KARAÖMEROĞLU GERZE’DE iNCELEMEDE
Sinop Valisi Vali Karaömeroğlu, ilk olarak Gerze Kaymakamlığını ziyaret etti. Karaömeroğlu’nu, kaymakamlık binası önünde Kaymakam Murat Güven ve ilçe protokolü karşıladı. Kaymakam Güven’den ilçemizin genel durumu hakkında bilgiler alan Vali Karaömeroğlu, Kaymakam Murat Güven’e çalışmalarında başarılar diledi.

Sinop Valiliği ile Gerze Gücü Spor Kulübü arasında İçişleri Bakanlığı bütçesinden Derneklere Yardım Yapılmasına İlişkin protokol imzalandı

 İçişleri Bakanlığı bütçesinden Gerze Gücü Spor Kulübü tarafından hazırlanan “Gerze Gücünün Yıldızları’’ projesine yardım yapılmasına ilişkin protokol, Vali Erol Karaömeroğlu ve Gerze Gücü Spor Kulübü Başkanı Fatih Ergün arasında Gerze Kaymakamlığı’nda imzalandı. Bu kapsamda Gerze Gücü Spor Kulübüne 50 bin TL aktarıldığı öğrenildi. Kaymakamlık ziyaretinin ardından Gerze Belediye Başkanı Cevat Şensoy’u makamında ziyaret eden Vali Karaömeroğlu’nu belediye binası önünde Belediye personelleri ve Başkan Cevat Şensoy karşıladı.

Gerze Belediyesi ile Sinop Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü arasında Devir Protokolü İmzalandı

 Belediye Başkanı Şensoy’dan Gerze Belediyesi’nin çalışmaları hakkında bilgiler alan Vali Karaömeroğlu, yapımı Gerze Belediyesi tarafından tamamlanan ve mülkiyeti Belediyeye ait olan 1789 metrekare inşaat yapı alanında inşa edilen, tefrişatı yapılmış, 2’şer kişilik 23 oda ile 46 kişi kapasiteli Yaşlılar Evi’nin 20 yıllığına Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'ne kullanım ve işletme hakkının devredilmesi protokolü imzalandı. Vali Karaömeroğlu, atılan imzaların ardından Yaşlılar Evi'ni ziyaret ederek bir dizi incelemelerde bulundu.

Vali Karaömeroğlu ilçede, esnaf ve vatandaşlarla sohbet ederek maske, mesafe ve hijyen kuralları konusunda uyarılarda da bulundu. Tarihi Yakup Ağa Konağı’nı ziyaret eden Karaömeroğlu, Gerze Belediyesi tarafından yenileme çalışmaları devam eden Köşk Caddesi’nde incelemelerde bulunarak işçilerle sohbet etti. Vali Karaömeroğlu, ilçede düzenlenen ‘En Güzel Bahçe Yarışması’ ile En Güzel Bahçenin Sahibi unvanını kimselere kaptırmayan Terzi Kadir Öğütler ile de bahçe ve terzi dükkânı üzerine bir süre sohbet etti. Esnaf ziyareti esnasında, ilçemiz Orta Aile Çay Bahçesi yanında ahşaptan başka hiçbir materyal kullanmadan yapılan ahşap oyuncak dükkânı Ada Oyuncakçıyı da ziyaret eden Vali Karaömeroğlu, dükkân sahibi Adnan Karagülle ile de oyuncaklar üzerine bir süre sohbet etti.

  

 

 

 

HABER ETİKET :
HABER ETİKET :
[193 Gösterim]
[Tarih (yy/aa/gg) : 2020-08-13]
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
E-GAZETE