YENİ HAVALİMANI 2,5 MİLYON KİŞİYE HİZMET VERECEK

Yazdır
Paylaş
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Bakanlık tarafından ilimizde gerçekleştirilen yatırımları ve projeleri incelemek ve sorunları yerinde görmek amacıyla Sinop’a geldi. Havaalanı’nda ayağının tozuyla açıklamalarda bulunan Bakan Arslan, şuanda yapımı devam eden yeni Sinop Havalimanı ile ilgili bilgiler aktardı.
YENİ HAVALİMANI 2,5 MİLYON KİŞİYE HİZMET VERECEK
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, dün Sinop ve ilçelerinde bir takım ziyaretler gerçekleştirdi. İlk olarak Sinop Havaalanı’na inen Bakan Arslan, şuanda yapımı devam etmekte olan yeni Sinop Havalimanı Terminal binasını yerinde inceleyerek yetkililerden çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

12 BİN METREKARE OLACAK 2,5 MİLYON KİŞİYE HİZMET VERECEK
Burada basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Bakan Ahmet Arslan, şuanda hizmet veren mevcut havaalanının 650 metrekare iken yeni Havalimanı Terminal binasının 12 bin 500 metrekare olacağının altını çizerek şu ifadelere yer verdi; “Sinop Havalimanı için yeni bir terminal binası yapıyoruz. Terminal binamız artık kabul aşamasına geldi. Onu da arkadaşlarımızla birlikte tekrar yerinde inceledik. Doğrusu bu işlerin içinden gelen birisi olarak memnuniyetle söylemek isterim ki Sinop Havalimanı terminali çok güzel, çok şık, çok ferah ve havadar. Çünkü çok büyük bir havalimanı terminali yapabilirsiniz ama yolcu terminale girdiği andan bir ferahlık hissediyorsa, terminalin rahat olduğunu hissediyorsa buradaki yolculuğu çok daha zevkli ve keyifli hale geliyor.

SİNOP’A YAKIŞIR BİR HAVALİMANI OLACAK
Uçağa bindiğinizde, uçağın içindeki konfor önemli ama havalimanı terminalleri dolayısıyla bu anlamda çok önemli, Sinop Havalimanımızda gerçekten çok güzel bir şekilde, Sinop’a yakışır bir terminal oluyor. Memnuniyetle ifade etmek gerekir ki, bir önceki havalimanı terminalimiz 650 metre kare iken, bugün 12 bin 500 metrekare kapalı olan bir havalimanı terminalinden bahsediyoruz. 2,5 milyon kişiye hizmet edebilecek bir havalimanı terminalidir” 

YAKLAŞIK 2,5 AY İÇERİSİNDE TAMAMLANACAK
Bakan Ahmet Arslan, yeri Havaalanı Terminal Binası’nın yaklaşık 2,5 ay içerisinde tamamlanarak hizmet vermeye başlayacağını belirterek, şimdiden Sinoplulara ve Sinop’u ziyaret etmek için bu havalimanını kullanacak olan vatandaşlara hayırlı olmasını diledi.

HABER ETİKET :
HABER ETİKET :
[438 Gösterim]
[Tarih (yy/aa/gg) : 2017-07-14]
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
E-GAZETE