YEŞİLAY ELÇİLERİ PROJESİ BAŞLIYOR

Yazdır
Paylaş
Yeşilay, Sinop genelinde ‘Yeşilay Elçileri’ projesi kapsamında gerçekleştireceği çalışmalarla esnafların özellikle uyuşturucu ve alkol bağımlılığı hakkında bilgi düzeylerini artırmayı ve onlar vasıtasıyla ilimizde toplumsal farkındalığı oluşturmayı hedefliyor.
YEŞİLAY ELÇİLERİ PROJESİ BAŞLIYOR
Yeşilay Sinop Şube Başkanı Erkal Boz, Sinop Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Haydar Gündoğdu’yu ziyaret ederek Yeşilay Elçileri projesinin ayrıntılarını anlatarak destek istedi.

Ziyarette Yeşilay Yönetim Kurulu üyesi Mücahid Taha Can ve Ziyatdin Özcan ile Esnaf ve Sanatkârlar Odası yönetim kurulu üyeleri Cemalettin Demir, Şahin Şahinkaya ve Mehmet Tütüncü hazır bulundular. Şube Başkanı Erkal Boz, Yeşilay’ın ülkemizde yaptığı çalışmaları içeren bir sunum yaparak Sinop’ta gerçekleştirecekleri projelerden örnekler verdi. Toplumun tamamını değişik boyutlarda etkileyen bağımlılıklar konusunda herkesin hassasiyet göstermesi ve ortak bir duruş sergilemesi gerektiğini söyledi.

 

 

 

Boz, proje ile ilgili olarak verdiği bilgilerde: “Yeşilay Elçileri projesini toplumumuzda kadim bir gelenek olan ahilikten gelen esnaflarımızın, bağımlılıkla mücadeleye katkılarını sağlamak ve toplumsal duyarlılığı artırmak üzere Sinop’ta da hayata geçirmek istiyoruz. Yeşilay Elçileri Projesi ile esnafların özellikle uyuşturucu ve alkol bağımlılığı hakkında bilgi düzeylerini artırmayı ve onlar vasıtasıyla Sinop ilinde toplumsal farkındalığı oluşturmayı ve tehlike arz eden durumlara karşı önlem almayı amaçlanıyor” diye konuştu.

YEŞİLAY ELÇİLERİ PROJESİ NASIL UYGULANIYOR?
Bağımlı olan ya da bağımlı olma riski taşıyan gençlerin yoğun olarak bulunduğu yerler belirleniyor, ilgili meslek gruplarının sokaklardaki uyuşturucu gerçeği hakkındaki mücadele becerisi ve bilinç kazanması projenin en önemli bir hedefini oluşturuyor. Bu çerçevede kafeler, kıraathaneler, restoranlar, internet kafeler, büfeler, giyim mağazaları, bay / bayan kuaförleri, bayiler ve servisler gibi meslek gruplarına yönelik yapılacak ziyaretler kapsamında Yeşilay Elçileri olabilecek esnaflar ziyaret edilerek toplumsal duyarlılığının artırılmasına katkıda bulunulacaktır.

SİZ DE YEŞİLAY ELÇİSİ OLABİLİRSİNİZ
Yeşilay Sinop Şube Başkanı Erkal Boz; “Bağımlılıklar konusunda hassasiyeti ve mücadele bilinci yüksek, Herhangi bir bağımlılık sahibi olmayan, Şube tarafından organize edilen, farkındalık artırıcı eğitim ve değerlendirme toplantılarına aktif katılım sağlayacak, Bulunduğu mahallede gençler başta olmak üzere mahallede ikamet eden kişilerle iletişimi kuvvetli, Sosyal sorumluluk düzeyi yüksek, Gönüllü çalışmalara yatkın Esnaflarımızı Yeşilay Elçimiz olmaya davet ediyoruz” dedi.

Sinop Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Haydar Gündoğdu “Sinop için gelecek nesiller için yapılacak her çalışmanın yanında olacaklarını, ellerinden gelecek desteği vereceklerini ancak bağımlılıkla mücadelenin toplumun tüm kesimlerinin desteğiyle başarılı olacağını” söyledi. Esnaf Odası Yönetim Kurulu üyelerinden Mehmet Tütüncü “Yeşilay Elçileri projesine esnaflar olarak katılacaklarını belirterek, çocuklarımızı bağımlılıklardan uzak tutmak için elimizi taşın altına koymaktan çekinmeyeceğiz” ifadelerine yer verdi.

 

HABER ETİKET :
HABER ETİKET :
[692 Gösterim]
[Tarih (yy/aa/gg) : 2019-02-14]
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
İhale ilanı
E-GAZETE