YOL BİLMECESİ

Yazdır
Paylaş
Türkelili ve Ayancıklı vatandaşlar her iki ilçenin kullandığı Ayancık - Sinop karayolunda yaşanan heyelanın ardından herhangi bir çalışmanın olmadığından dolayı tepki gösteriyor.
YOL BİLMECESİ
Yaklaşık 1 hafta önce heyelan sebebiyle çöken ve şuan ulaşıma kapalı olan Ayancık – Türkeli yolu ile ilgili olarak halen bir çalışma içerisinde bulunulmaması, bu yolu kullanan vatandaşların tepkisine neden oluyor. Sinop – Ayancık – Türkeli üçgeninin kullandığı bu yolun zarar görmesi nedeniyle Ayancık ve Türkeli’ye ulaşım şuan için alternatif yollardan sağlanıyor. Bu ilçelere ulaşım için kullanılan 57-52 ve 57 – 54 kontrol kesim numaralı Sinop - Erfelek ve Erfelek - Yenikonak yol kesiminin eski olması ve sürücülere yaşattığı zorluklar nedeni ile vatandaşlar mevcut yolun bir an önce çalışmalara başlanarak en kısa zamanda kullanıma açılmasını talep ettiler.

Yol ile ilgili 'Çalışmalara başlandı' denilmesine rağmen herhangi bir gelişmenin olmadığını, tam anlamıyla kaderine terk edildiğini belirten bazı sürücüler, "Aslında Ayancık'tan Ali köyü ve civar köylere gidiş 10 dakika sürmesine rağmen şuanda alternatif yol ile 45 dakika sürüyor ve bu yol bizler için önemli. Taşımalı olarak eğitim gören çocuklarımız var, normal güzergahta 10 dakikada evlerinde oluyordu şuan 45 dakika 1 saat arasında eve gitmeleri sürüyor ve bu konuda halen bir çalışma yapılmadı.

Tam tamına 6 gün geçti ve halen bir çalışma yok. Yetkililerden çalışmaların bir an önce başlatmalarını temenni ediyoruz. Zaten mevcut yollarımız dar ve zeminleri bozuk. Bir de böyle bir sıkıntı yaşadık, sesimizi duyurmak istiyoruz, bir an önce önem arz eden yolumuz yapılmalı" diyerek sıkıntılarını dile getirdiler.

VALİ İPEK ÇALIŞMALAR BAŞLADI DEMİŞTİ
Sinop Valisi Hasan İpek, bu yol ile ilgili olarak geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, Karayolları ekiplerinin ilk andan itibaren konuyu yakından takip ettiklerini söyleyerek; "Bölgedeki heyelan hareketliliği şu an için hafiflemiş durumda. Ekiplerimiz yolu tekrar ulaşıma açmak için çalışmalara başladı. Çünkü heyelan hareketliliği devam ederken bu çalışmalar yapılamıyordu. Tabii bu arada ilçemize ulaşım köy yolları vasıtasıyla yapılmaya devam ediyor. Vatandaşlarımız bir mağduriyet yaşamadı. Karadeniz sahil yolunun Sinop kısmının yapılmasının heyelan sorunlarını ortadan kaldıracaktır. Karayolları ilgilileriyle gerekli görüşmeleri yaptık. Proje çalışmaları devam ediyor. Kesin değil ama umuyorum 2018 yılında ihalesi yapılacak" demişti.

HABER ETİKET :
HABER ETİKET :
[10 Gösterim]
[Tarih (yy/aa/gg) : 2016-11-26]
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
E-GAZETE