YÖRESEL ÜRÜN PAZARI TEPKİSİ

Yazdır
Paylaş
Sinoplu esnaflardan Yılmaz Öz, ilimizde son zamanlarda sıklıkla açılmaya başlanan ‘Yöresel Ürün Pazar’larına tepki gösterdi.
YÖRESEL ÜRÜN PAZARI TEPKİSİ
İlimizde uzun süreden bu yana esnaflık yapmakta olan ve geride bıraktığımız seçimlerde Esnaf ve Sanatkarlar Odası başkanlığı için yarışan Yılmaz Öz, Sinop’ta kurulan ‘Yöresel Ürün Pazar’larına tepki göstererek, burada satışa sunulan ürünlerin kalitesiz, üçüncü sınıf ve denetimsiz ürünler olduğunu iddia etti.

Öz, gazetemize yaptığı açıklamada, yerli esnafın zaten sıkıntıda olduğunu, geçmişten bu yana, başkan adayı olduğu dönem içerisinde de yerel esnaftan alışveriş yapılması için çağrıda bulunduğunu belirterek şu ifadelere yer verdi; “Sevgili esnaf arkadaşlarım ve Sinoplu hemşerilerim. Bildiğiniz gibi Esnaf ve Sanatkarlar Odası başkan adaylığım sürecinde birçok çalışmada bulunmuş, bölgemizdeki eksiklikler hakkında tespitler yapmıştım. Yerli esnaf, yerli malı vs çalışmalarımız seçim boyunca devam etti. Bu süreçte ulusal marketlerden alışveriş yapılmaması ve alışverişin kendi yerli esnafımızdan yapılması gerektiğini ve bu marketler zincirlerinin denetimsiz açılmalarına engel olunması gerektiğini vurgulamıştık. Yerli esnaf gerçekten birçok sıkıntıyla karşı karşıyadır. Özellikle son zamanlarda ‘Yöresel Ürünler’ adı altında ama ‘yerli olmayan esnaf’ ve ‘yerli olmayan malların’ stantlarının tekrar açılmasına müsaade edilmesi bizleri oldukça rahatsız etmiştir. Burada satışa sunulan ürünler, ‘kalitesiz üçüncü sınıf’ ürünler. Markasız, izin belgesi olmayan uyduruk ürünler. Şimdi bölgemiz ekonomisine verilen zararın hesabını kim verecek? Bu zorlukların ve denetimsizliklerin göz önüne alınmasını istiyoruz. Bu konuda başta Sinop Valiliği olmak üzere, Sinop Belediyesi ve Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nı göreve çağırıyoruz” diye konuştu.

 

 

HABER ETİKET :
HABER ETİKET :
[328 Gösterim]
[Tarih (yy/aa/gg) : 2018-04-18]
Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
GÜNÜN DİĞER HABERLERİ
E-GAZETE