Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
YEREL SEÇİMLER ERKENE ALINABİLİR
16 Ağustos 2012, 13:09

YEREL SEÇİMLER ERKENE ALINABİLİR

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, seçimlerin 2013 ün sonbaharında yapılma ihtimali olduğunu söyledi.

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, partisinin düzenlediği iftar programına katılmak üzere geldiği Sinop'ta Ak Parti Sinop İl Başkanlığı'nı ziyaret etti. Ak Parti Sinop Milletvekili Mehmet Ersoy ile Ak Parti Sinop İl Başkanı Cengiz Tokmak ve çok sayıda partili tarafından karşılanan Bozdağ, parti binasında teşkilat üyeleriyle bir araya geldi.

Bozdağ burada yerel seçimlerle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Başbakan Yardımcısı Bozdağ konuşmasında, seçimlerin 2013’ün sonbaharında yapılma ihtimali olduğunu söyledi.  

Mahalli Seçimler Erkene Alınabilir

Bekir Bozdağ Parti binasında yaptığı konuşmasına şöyle devam etti; “Mahalli idareler seçimleriyle ilgili Sayın Başbakanımız bir açıklama yaptı. Yerel seçimler öne alınabilir. Partiler buna evet derse. MHP de dedi ki tamam bizde varız. Öne alınsın. Belki bir anayasaya geçici madde konmak suretiyle mahalli idareler seçimlerinin 2013’ün sonbaharında yapılma ihtimali var.

CHP Sandığın Gelmesine de Karşı

Onun üzerine CHP’den de açıklamalar geldi. Açıklamaları dinlediğinizde biz buna karşıyız diyor. Niye karşısın sandık gelecek önüne. Sandığın gelmesine karşı. Sen halk partisi değil misin? halkın partisisin. Halkın önüne sandık gelirse herkesten önce senin mutlu olman lazım. Sandık geldi. İşte Ak Partiyi götürmek istiyorsun. Hesap sormak istiyorsun. Senin gücün yetmiyor millet soracak işte. Getir vatandaş hesabını sandıkta soracak. Sende ondan mutlu olursun. Sandık getir geldiği zamanda gidersin anlatırsın göğsünü gere gere yaptıklarını, yapacaklarını milletimiz ölçüsünü tartısını yapar. Sandıkta ayarı verir. Kime ayar verecekse. Hep beraber biz görmüş oluruz.

Sandıktan Kaçan Muhalefet İlk Defa Görüyorum.

Cumhuriyet halk partisi ana muhalefet partisi. Seçim mahalli seçimlerin öne alınma ihtimali konuşulunca ayağa kalkıyor, hayır olmaz diyor. Ya sandıktan kaçan ana muhalefet ben ilk defa görüyorum. Halbuki iktidar sandık istemez. Genelde öyledir. Ülkelerde muhalefet her gün seçim ister. Ama bizim ana muhalefet seçimin ucu göründü diye telaşa başladı. Her şey karşılıktan değil. Elinde olanı muhafaza edemeyeceğinin endişesi var.”

Bu haber 683 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Diğer Haberler

Tufan BİLGİLİ Tufan BİLGİLİ
BU SENE HAMSİ DE ÇIKMADI
Murat YILMAZER Murat YILMAZER
SEÇİM Mİ VAR NE!
H.ÇİÇEKSEVER H.ÇİÇEKSEVER
30 AĞUSTOS
Emrah GÜNEY Emrah GÜNEY
GENÇLERE YENİ TUZAK
Şevki YILDIRIM Şevki YILDIRIM
DEMEK Kİ NEYMİŞ!
E.Emin Saklı E.Emin Saklı
ORTA DİREK!
Sinop Pusulasi Sinop Pusulasi
TAKİP EDİYORUM
Nezihe DEMİRCAN Nezihe DEMİRCAN
SADECE BİRAZ ÜMİT
A.DİLİPAK A.DİLİPAK
BİRİLERİ AYAKLARINI DENK ALSIN!
Nuran KÖSEOĞLU Nuran KÖSEOĞLU
KAHRAMAN TÜRK ASKERİ KUBİLAY ( 1906 - 1930 )

FOTO GALERİ

SİTE ANKET