28 ŞUBAT DARBE AKTÖRLERİ!... (20.YILINDA) - Nezih YILDIRIM

Yazdır
Paylaş

Eklenme Tarihi : 03 Mart 2017, Cuma 10:34:04

Geçen hafta 54.Cumhuriyet Hükümetimizin Sn. Başbakanı Prof.Dr. Necmettin Erbakan’ın anısına “ERBAKAN’I ANARKEN” Başlıklı yazı ile merhum hocamızı anlatmaya ve özellikle genç kuşaklara tanıtmaya çalışmıştık.
28 ŞUBAT DARBE  AKTÖRLERİ!... (20.YILINDA)
Bu yazımda ise, 28 Şubat döneminde Hocamızın en yakınında bulunan ve o günleri not eden, dönemin mağduriyetini de  yaşayan biri olarak, bu süreci anlatan 2002 yılında kaleme aldığım “28 ŞUBAT DARBESİ”  adlı kitabı yayımlamış bulunuyorum.

 

Bendeniz Milli görüş geleneğinden gelen bir kişi olarak her şeyin olduğu gibi malın ve makamın da Allahtan olduğuna inanırım.

Bazı arkadaşlarımız bendenizin yazılarına ilgisiz yorumlar yaparak işi kişiselleştirmeye çalışıyorlar ve gelişi güzel yorumlarla şahsımı üzüyorlar.

 

Aslında kaderci de bir insanımdır, olaylara  “Olanda Hayır vardır” prensibinden yaklaşırım. Ama bu darbenin ülkemize zararlarını biliyorum. Bu manada da  20.yılında 28 Şubat’a bakmak istiyorum.

28 Şubattan zarar görmüş biri olarak her yıl aynı konuda farklı yazılar yazıyorum. Bu yıl iseyazmamayı düşünüyordum ama yaklaşık 10 gündür yazılı ve görsel basını hayretle takip ediyorum.

Ve yakinen tanıdığım birçok 28 Şubatçıyı bu gün dünyanın en demokrat adamı olarak görüyor ve şaşırıyorum.

Eğer ki 28 Şubatın etkisi şahsım üzerinde hala devam etmese, inanın o insanların konuşmaları karşısında kendimi darbe yapanlardan sanacağım.

Düdük sesine cüppelerini giyip koşan yargıçlar, haber başlığı için nasıl emredersiniz paşam diyen gazeteciler hepsi de 28 Şubatı darbe kabul ediyor ve  Refahyol hükümetinin yıkılışının hata olduğu konusunda birleşiyorlar. Dönemin Yargıtay Başsavcısı Vural Savaş bile yazdığı kitabında Askeri Müdahalenin önlenmesinde en az %50 katkım var diyerek Demirel’in kendilerine Teşekkür ettiğini yazıyor.

28 Şubatı darbe olarak görmeyenlerden biri olarak ve "Erbakan Milli idi" diyor. Bir siyasi de Erbakan’ın başbakanlığı döneminde ağırlıklı olarak imam hatip mezunlarından 315 kişiyi işten atıyor ve yargıdan da takip etmek suretiyle birçok yöneticinin ceza almasına ön ayak oluyordu. Bugün ise Sn. Hocamızın anma programında endam ediyor. İnsanın Günaydın diyesi geliyor.

Diğer taraftan, Halkın Parasıyla alınan Tanklar halka karşı yürütülürken alkış tutanlar bu gün demokrasi şakşakçılığı yapıyorlar.28 Şubatın güçlü Paşalarına Emredersiniz Paşam diyerek Gazete Manşetlerinden Müslim Gündüz, Fadime Şahin ve Ali Kalkancıları indirmeyenler o günleri unutmuş görünüyorlar.

Türkçemizde “Samur Kürk Suç Olmuş Kimse Üstüne Almamış” diye, bir özdeyiş vardır ya.

Aynen öyle “28 Şubat Müdahalesindeki Aktörler” hepsi “Demokrat Görünüyorlar” ve hepsi Darbelere karşı duruyorlar.

Darbe yapanlarda zaten ortada yok.

Oh ne ala.

Bu duruş devam ederse Türkiye’de ne 28 Şubatlar nede 15 Temmuzlar olmayacak. Umulur ki böyle bir soysuzluk veya kalkışma bir daha olmayacak. Ülkemiz 28 Şubat döneminde kaybedilen yaklaşık 400 milyar dolarlara varan zararlara uğramayacak ve demokrasi şöleni içinde kalkınmasını sağlayacak.

Eh bizim istediğimizde bu değimli zaten!.....

Bir daha darbelere teşebbüs olmaması dileğimle saygılar.

Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
Diğer Nezih YILDIRIM Yazıları
E-GAZETE