ALÇAKÇA BİR KALKIŞMA!.. - Nezih YILDIRIM

Yazdır
Paylaş

Eklenme Tarihi : 22 Temmuz 2016, Cuma 11:20:45

Temmuz’un tam 15’inde akşam sıcağının serinlemeye yüz tuttuğu ve gecenin ilk saatleri sayılabilecek olan saat 22.00 sularında, Milletimizin uçakları gasbedilmiş “en alçak uçuşla” uçuyordu. Ama uçuş ne uçuş uçakların sesi cehennem azabını hatırlatıyor çoluk çocuk korkudan ağlıyor ve yer gök birbirine geçiyordu.
ALÇAKÇA BİR KALKIŞMA!..
Çok acı ama kendi askerimiz sandığımız hainler milletin parası ile alınan uçaklardan milleti vuruyor ve yakıp yıkıyordu. Göz bebeğimiz olarak gördüğümüz ordumuza sızmış “alçaklar” halkımıza karşı kalkışmışlar ve ortalığı kavuruyordu. Kalkışma o kadar alçakça idi ki; Ülke çapındaki vahşetini anlatacak kelime bulmak ta zorlanıyorum.

İnsanımızın üzerine tanklarla hücum ediliyor ve acımasızca ateşli silahlarla insanımız taranarak katlediliyordu. Darbe alçaklığına karşı çıkan 250’den fazla şehit verdiğimizi binlerce yaralımız olduğunu biliyordum.

Darbe kalkışmasının başladığı saatten başbakanımız Binali Yıldırım’ı ekranda gördüğüm saate kadar insan olarak bendenizde korkmuş ülkem adına endişelenmiştim. Peşinden de Cumhurbaşkanımız Sn Recep Tayyip Erdoğan’ görüntülü telefonla da olsa halka seslenerek direnme talimatı verdikten sonra kendimi toparladığımı ve en büyük sığınak olarak “Rabbime” sığındığımı dua ve  “nafile namazla” rahatlamaya çalıştığımı söyleyebilirim.

Darbe kalkışması olduğunu anlayınca ilk saatlerinde (saat 23.00 gibi) sosyal paylaşım sitemde darbeyi lanetlemiştim. Ancak çocuklarım baba ne olur başarabilirler mi? ne yaparız gibi sorular soruyor hatta dostlar tarafından da bu hal nedir diye telefonlarla aranıyordum. Gerçi, darbe teşebbüsünün püskürtüleceğine inancım tamdı ama arada şüphelerimde oluyordu. Bu şüphelerde haliyle insanı endişeye sürüklüyordu.

Gerek başbakanımız Binali Yıldırım’ın gerekse Cumhurbaşkanımızın halka hitabı epeyce rahatlatmış ve bu işin başarılamayacağı inancımızı perçinlemişti.Yinede TRT ekranlarında ki korsan bildiri canımızı iyice sıkmıştı.

BASININ DURUMU;

Yayınlarından dolayı birçok kez eleştirdiğim CNN Türk ve NTV televizyonları halkın yanında yer alarak milletimizin gören gözü işiten kulağı oldu. Bu kanalların tüm ekibine bir vatandaş olarak çok teşekkür eder özellikle Hande Fırat hanımefendiye şükranlarımı sunarım. Gerçekten Darbe kalkışmasına karşı canlarını tehlikeye atarak soylu bir duruş göstermişlerdir.

DEVLET BAHÇELİ;

Her zaman olduğu gibi ve adına yakışır bir şekilde darbeyi reddeden ilk açıklamayı yapmıştır. Bahçelinin açıklaması kişisel olarak beni rahatlatmıştır. Birde 2002 seçimlerinde Ak Parti seçimi kazandığı halde sevinememiş ve bir endişeli bekleyişle seçim sonuçlarını takip ederken Devlet Bahçeli çıkıp “.. seçim sonuçlarını hayırlı olsun İktidar değişikliği sağlanmıştır ve herkes buna rıza göstermelidir” demişti ve o zamanda şahsımı çok rahatlatmıştı.

 Ecevit hükümetine verdiği destekten dolayı çok eleştirdiğimiz Sn. Bahçeli devlete yapılan her tehdit ve kalkışmada adına yakışır bir duruşla halkın ve devlet idaresinin yanında yerini almıştır. Kendilerine teşekkür ederek sağlıklı ömürler diliyorum.

Kemal Kılıçtaroğlu ise darbeye karşı olduğunu açıklamış ama her zaman olduğu gibi açıklaması geç olmuştur.

MİLLETİMİZ;

Milletimiz bu soysuz darbe kalkışmasına karşı tek vücut olmuş ve darbe teşebbüsünü püskürtmüştür.

Her kim bu milleti cahil bir şeyden anlamaz derse o insana halt etmişsin derim. Çünkü vatandaşımız direnme hakkını kullanmış ve soysuz/alçakça girişilen darbe teşebbüsüne prim vermemiş saygısızca kalkışılan girişimi geri püskürtmüştür.

Bu büyük millete her şey helaldir. Allah darbelere karşı duran bu milleti korusun. Mensubu olduğum bu milleti saygı ile selamlıyorum.

Geleceğimizi yok etmek isteyen özellikle İsrail ve ABD’den destek aldığını düşündüğüm darbeleri ve milletimizin aleyhine olan her kalkışmayı kınıyorum.

Rabbim bu millete acısın ve her türlü soysuzdan ve soysuzluktan korusun.

Milletçe hepimize geçmiş olsun.

Saygı ile.

 

Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
Diğer Nezih YILDIRIM Yazıları
E-GAZETE