BAZILARININ 'FİLTRESİNİ' DEĞİŞTİRMEK LAZIM! - Murat YILMAZER

Yazdır
Paylaş

Eklenme Tarihi : 30 Haziran 2016, Perşembe 08:17:04

Bugünlerde yine kendi ellerine bulaşan ‘çamuru’ üzerimize sıçratmaya çalışanlar var ortalıkta. Ama çok yakındır, hepsine yedirteceğim o attıkları çamuru! Ben bu şehirde onlarca yolsuzluğu ortaya çıkarmış, onlarca kurumda onlarca usulsüzlüğü dile getirmiş bir gazete olarak, aleyhimize açılan her karalama davası ve haberinden alnımızın akıyla çıktığımız gibi, son günlerde üzerimize atılan iftiralardan da aklanacağız elbette, ama şimdi bekliyorum, her şeyin bir zamanı var. Bu çamuru üzerimize bulaştırmaya çalışanlarla da adalet önünde hesaplaşacağız!
BAZILARININ 'FİLTRESİNİ' DEĞİŞTİRMEK LAZIM!
Biz Sinop Pusulası olarak kurulduğumuz günden beri işimizi yapıyoruz, yani sadece ‘gazetecilik’ mesleğini icra ediyoruz! Hatta bazılarına örnek bile oluyoruz ve gazetemizden ‘haberimizi çalıp’ kendi haberi gibi lanse ettikten sonra üzerimizden prim yapanlar bile oluyor bu vesileyle! Bunları geçtim, haberlerimizi çalıp kendi primini yapan bu zihniyet biz duruma karşı çıkınca hem suçlu hem güçlü bile oluyorlar ve üzerimize saldırıyorlar. Yani bu buğday ambarından buğdayı çalıp yedikten sonra o buğday ambarına çamur atmayla birebir anlayacağınız üzere…

Bizler gazetemizde 7 tane çalışanımız ve her biri sadece kendi işini adam gibi yapan bir basın organıyız. Vatanına, milletine, ülkesine kim ihanet ediyorsa onlarla mücadele etmekteyiz. Son günlerde çakalın biri inciği boncuğu bilmeden yine yalan yanlış kafasına göre tetik çekiyor! Hani bir önceki yazımda ‘tetikçi gazeteci diye ortalarda dolaşan’ birinden bahsetmiştim ya… Bu zat inciği boncuğu bilmeden yine bir şeyler karalamış. Nerede mi? Hani şu sanal ortamda, hani bugün 7 yaşındaki teknolojiyle iç içe olan bir ilkokul çocuğunun bile kendine sayfa açıp kendini ‘süper kahraman’ ilan edebildiği bir mecrada ‘internet gazeteciliği’ adı altında yayın yapmaya çalışıyor bu vatandaş. Şu da var bu bahsettiğim platformda; bir tuşa basıyorsun haberi koyuyorsun, sonra artık ne oluyorsa (!) tekrar bir tuşa basıyorsun haberi kaybedebiliyorsun! Yani işte böyle mide bulandırıcı bir iş bunun yaptığı da. Bu zat hayatını böyle idame ettiriyor işte.

Yazıma konu olan bu vatandaş geçtiğimiz günlerde bir partinin il yönetiminde bulunan birini haber yapmış, ertesi gün kaldırmıştı! Ne oldu bir günde ne değişti soruyorum? Bunun gibi birçok örneği var yaptığı haberleri bir zaman sonra kaldırdığını çok iyi bilir kamuoyu da! İşte biz bunu yapamıyoruz sevgili okurlarım. Yazıyorsun ama 600 gazeteyi nasıl kaybedeceksin! Toplasan toplayamazsın, hangisini toplayacaksın ki… Yazılı basın ile internet haberciliği arasında çok fark vardır. Ve işte bunun gibiler de bu aradaki dağlar kadar ‘negatif farkın’ içerisinde yer alır! Yani biz haberlerimizin her zaman arkasındayız, biz yaptığımız haberleri bir saat sonra kaldıracak kadar da tükürdüğümüzü yalamayız ey vatandaş! Kısaca demek istediğim bu arkadaşın arıtma sisteminde bir sıkıntı var sanırım, yoksa ki filtresi mi değişmesi gerekiyor acaba diye de sormak istiyorum buradan!

Bu arada o seninle görüşen ve bilgi veren ‘müdürün’ var ya, hani şu bir arkadaşını işe alırken o müdür yardımcı olmuştu sana, imzasına sahip çıksın o! Bizim Pulanyadan çok kalas geçti! Bizim amacımız neydi kardeş; sahte sigortalılarla uğraşmak. Sen az gelirsin! Sen bir kere nerede ne iş yaparsın onu söyle? Herkese kendini gazeteciyim diye lanse edip de sonradan derenin altından akan ‘su’ ların çıkmasın ortaya, dikkat et! Saygılar…

 

Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
Diğer Murat YILMAZER Yazıları
E-GAZETE