BİRİSİ SİNOP'TA TURİZM Mİ DEDİ! - Murat YILMAZER

Yazdır
Paylaş

Eklenme Tarihi : 30 Ağustos 2018, Perşembe 12:19:16

Bu artık bilinen bir gerçek; yaz sezonunda Sinop resmen ‘gelinmemesi gereken’ bir yere dönüşüyor. Yoğunluğu, trafiği, pahalılığı… Bu ve bunun gibi uzayıp giden aksaklıkları kısaca ele alayım dedim. Artık yeter!
BİRİSİ SİNOP'TA TURİZM Mİ DEDİ!
BOĞULMA VAKALARI VE GEZİCİ AMBULANS
Özellikle değinilmesi gereken birinci konu boğulma vakaları. Seyyar 112 ambulans akşam saat 18:00’a kadar hizmet veriyor, bu sahillerde cankurtaran yok. Önceki yıllarda vardı ancak iki yıldır yok. Uyarıcı levhalar yenilenmedi, vatandaşı bilgilendirmek için en küçük not yok. Boş yere 4 kişi hayatını kaybetti. Bu yaz gelen misafirler Hamsilos ve İnceburun’u özellikle görmeye geliyor, bu yollar gerçekten her metresi çukur, yama, toz toprak içinde. Akliman sahilleri akşam olduğu zaman pislikten geçilmiyor, havaalanının tam karşısında kanalizasyon açık durumda, resmen simsiyah, kokudan geçilmiyor. Buraya 50 metrelik bir büz döşeyemiyoruz!

TUR OTOBÜSLERİNİN ŞEHİRDE İŞİ NE!
Gelelim şehre! Kime hizmet ediliyorsa şehrin içinde otobüsün işi ne? İki adet otopark var, bu otoparklara otobüsler neden girmiyor da şehrin içerisinde bulunan bazı alanlara çekiliyor? Zaten yollarımız dar, iki araç yan yana zor gidiyor, trafik komisyonu kararları neden uygulanmıyor? Ayrıca trafik yunusları neden dolaşmıyorlar şehir içersinde?

‘PAHALI’ TURİZM
Gelelim bir diğer konuya; bir meyveli soda 5 TL olursa, bir limonata 8 TL olursa, bir nokul 20 TL’ye satılırsa, bir gece konaklamaya 2 kişi için 450 TL isteniyorsa kimse kusura bakmasın bu fırsatçılıktır! Şimdi gelelim cezaevine… Buraya giriş tahminim 20 TL. Küçük bir hesap ile buradan toplanan paralar şehrin bir yerine aktarılmadan direk gidiyor. Yaz boyunca buradan yaklaşık 2 veya 3 milyon TL ilimize uğramadan gidiyor.

PANSİYONCULUK DA AYRI SORUN
Gelelim pansiyonculuğa… Yaklaşık olarak eşyalı bir ev 250 TL ile 350 TL arasında kiralanıyor. Üstelik bu hizmetlerin içerisinde kahvaltı, ikram vs yok. Gelen misafir kanepede yatsın kalksın deniyor. Oteller zaten almış başını gidiyor…

PARALI SAHİLLER!
Bir de en önemlisi sahiller paralı! Aracınız ile bir kampa gittiğinizde araç giriş ücreti ayrı alınıyor, bir de araçta kaç kişi varsa para ayrı alınıyor, vatandaşa açık plajlar paralı oluyor. Neymiş; şenzlog ve şemsiye veriyorlarmış(!) Sanki bedava veriyorlar bunları! Ya Allah aşkına bugüne kadar kime ne ceza kesilmiş merak eder oldum? Memleket salmalık olmuş…

Ey yetkililer; şayet bu yazdıklarımda bir yanlış varsa biz de bu işi yapmayalım. Mümkünse bir bakalım, lütfen… Ayrıca iki gün önce doğaya salınan sülünler için bunlar kurtlara çakala yem olur diye içersinden geçiren bir yetkili var mıdır acaba?
Saygılar.

 

Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
Diğer Murat YILMAZER Yazıları
E-GAZETE