'EKMEK ARASI' KUTLAMA - Murat YILMAZER

Yazdır
Paylaş

Eklenme Tarihi : 12 Ocak 2016, Salı 10:37:21

10 Ocak Gazeteciler Günü, Vali Hanımın “ekmek arası balık ikramı” ile kutlandı.
'EKMEK ARASI' KUTLAMA
Vali Hanım, Sinop’taki basın camiasının sıkıntılarından bahsetmedi yani gazetecilik mesleğini yapanların sorunlarını sıkıntılarını sormadı. Öyle bir sorun var ki Sinop basınında dağlara taşlara… Tabi konuyu Vali Hanım’a aktardık ama sadece boynunu büktü “ben ne yapabilirim” dercesine konuştu.  

2012 yılında Sinop’ta çıkan yerel gazetelerle ilgili olarak Sinop Cumhuriyet Başsavcılığı’na şikâyette bulunduk. Konuyla ilgili olarak iddianame hazırlandı ve Ağır Cezada dava görülmeye başlandı. Bu arada “Allah, Kitap, Namaz, Kuran” ağzından düşürmeyen zatlar eşleri, akrabaları, cemaat bağlantıları olanlar çıktı. Kanser tedavisi görenler mahkeme sürecinde biz bunları öğrendik.

Manavından, berberine, tuhafiyeciden, rot balansçıya, İstanbul’da, Ankara’da, Samsun’da ikamet edeni mi? ev hanımından, mısır satanı aklınıza kim geliyorsa gazeteci bu memlekette anlayacağınız kardeşim. Devletten ilan alıyorsunuz hak ediyor musunuz? Bu aldığınız ilan parasını nasıl çocuğunuza, ailenize yediriyorsunuz? “Allah” diyerek devlet dolandırılmaz. Ben bu memlekette kimlerin kimlere göz yumduğunu da biliyorum. İnsan çalıştırın, yanınız da sahte sigortalı yapmayın ben buradan Vali Hanım’a sesleniyorum.

1 yıl önce kendilerine “hayırlı olsun”a gittik ama Vali Hanım zahmet edip bizleri ziyaret etmedi!

Benim sıkıntım “devlet, devlet eliyle soyuluyor!” Buna da hala devam ediliyor. Ses çıkaran yok. Bakalım sonuç ne olacak? Devletin zararı yaklaşık 4-5 milyon lira civarında.  Önceden Fettullah’a hakaret etsen belki içeri atarlardı ama iş değişti. Şimdi başka bir cemaat malı götürüyor. Adalet yerini bulur elbet sayın cemaat gurupları; “namazını, niyazını kendin için kılacaksın! Göstermelik olmayacaksın. Temel’e sormuşlar; “Esnaf neden Cuma Namazına camiye giderken dükkânını açık bırakır? Hırsız girmez mi?” Temel derki; “Hırsızlar camide!”

Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
Diğer Murat YILMAZER Yazıları
E-GAZETE