GÖNÜLLÜ ASKERLİK - TUFAN BİLGİLİ

Yazdır
Paylaş

Eklenme Tarihi : 05 Şubat 2018, Pazartesi 15:35:39

Devlet büyüklerimiz ve bazı büyük yazarlarımızın da belirttiği gibi ‘Ülkemizin beka (varlık) sorununa” yol açabilecek derecede tehlikede.
GÖNÜLLÜ ASKERLİK
Bu tehlikenin bertarafı için güneydoğu sınırlarımızda Silahlı Kuvvetlerimiz yaklaşık on gündür “Zeytin Dalı” harekatı yürütüyor.

Ulusumuz tüm zor zamanlarda olduğu gibi olabildiğince bütünleşip operasyonu gerçekleştiren silahlı kuvvetlerimizin arkasında ve olanca gücüyle desteğini sürdürüyor.

Bu arada bazı yurttaşlarımız bu desteği sivil olmalarına rağmen ‘askere alınıp savaşma isteklerini’ açıkça dillendirerek toplumumuzun bu dayanışma arzusunu gözler önüne seriyorlar.

Genç - yaşlı, erkek-kadın, yoksul zengin, şöhretli şöhretsiz yurttaşlarımız hemen her il ve ilçemizde bu arzularını dile getiriyor, yerel ve ulusal basına konu oluyorlar.

Bunlara çok örnek verilebilir de ben iki taneyle yetineyim. Ulusal çapta Zeytin Dalı Operasyonuna katılmayı dillendiren şöhretlerden biri Yılmaz  Morgül;

Diğeri; yerel basına konu olan  bizden (Sinop) 15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi Derneği (MİDDER) kadınlarıydı.

Ancak biz Türk’lerin  asker ile ilgili özel duyguları bilinmekle birlikte; askerliğin de özel disiplin mesleği olduğu, bu disipline uymak için belirli eğitim ve özelliklerin olması gerektiği, bunlar olmadan kuruma yapılan desteğin yarardan çok zarar vereceği de en sıradan insanın bildiği diğer bir gerçektir.

Bazı münafıklar da bu tür ‘askere alınma’ beyanını yapanların da bunu bildiklerini: Yani kendilerinin en azından şimdilik askere alınmayacaklarından emin olduklarını. Bu çıkışı, reklam yapmak, öne çıkmak amacıyla yaptıklarını dillendiriyorlar.

Yine de biz art niyet aramadan, beyanlara bakarak; diğer yurttaşlarımızdan daha özverili, fedakar ve daha cefakar bu insanlarımızın böyle ulvi duyguları da göz ardı edilmemesi düşüncesindeyiz.

Bu sorun hem ‘Askerlik Kurumunu’ zedelenmeden, hatta ona katkı sağlayarak,   hem bu vatandaşlarımızın hayatlarını da riske etmeden, hem de bu vefakar vatandaşlarımızın askere olan katkılarını sağlayarak çözülebilir.

 Şöyle:

Bu tür özverili yurttaşlarımız askerlikte/savaşta geçecek süre kadar söz gelimi (en az) iki aylık kazançlarını ordumuza bağışlasınlar. Böylece ordumuzun bu muharebede kullandığı, harcadığı mühimmatın bir kısmını ödeyerek  hem özverilerini göstermiş, hem de askerlerimize en olumlu katkıyı yapmış olurlar.

Bunlar içinde düzenli , sürekli işi olmayanlar da olabilir. Bunlar gündelik işlere giderek 60 günlük ücretlerini biriktirerek bu sorun çözülebilir.

Haydi vefakarlar, şimdi askerlik isteğinizin yayımlandığı gazete köşelerinde bağış makbuzlarınızı da yayımlatın da şu münafıkları utandıralım.

 

 

Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
Diğer TUFAN BİLGİLİ Yazıları
E-GAZETE