Kİ YÜZLÜLÜK OLMAMAK - Murat YILMAZER

Yazdır
Paylaş

Eklenme Tarihi : 17 Mayıs 2022, Salı 11:58:28

Dik olacaksın, sağın solun belli olacak. Ben bu memlekette ne fırıldaklar gördüm ve halen görüyoruz. Suyun akışına göre hareket edenler çok bu memlekette.
Kİ YÜZLÜLÜK OLMAMAK
Ama hesaba katmadıkları bir şey var. Bu sular bir gün tersine akacaktır. Hem devleti soy hem de hiçbir şey olmamış gibi davran… Ayıptır, yazıktır. Benim çizgim belli, ben adamına göre hareket etmem. Kimsenin de himayesine giremem. Biz bu gazeteyi kurarken kimseden ne güç aldık ne de destek. Kendi birikim ve becerilerimizle bu günlere geldik ve devam ediyoruz. Biz iktidara yanaşsaydık  her türlü işlerimiz çözülürdü. Fakat biz adalete, hukuka inananlardanız. İllaki adalet tecelli edecektir.

Gelelim muhalefete. Biz muhalefetin yanında da durmadık, hep ortada idik ve halen ortada olacağız. Çünkü bu meslek onu gerektiriyor. Muhalefetin gazetemizde haberlerine yer veriyoruz. Bu neden kaynaklanıyor?. Muhalefet bir şeylerin açığa çıkması için mücadele veriyor ve bunu da bizlere servis ediyor ve ya bizi çağırıyorlar toplantılarına, yapacakları basın açıklamalarına. Kısaca mevzu bu. Fakat iktidardan gelen haberlere de yer veriyoruz. İşte gazetecilik mesleği budur. Ülkenin menfaati, çıkarı ne varsa yayınlarız. Devleti soyanların, üstüne gideriz ve yazarız. Bize de gelenler oluyor,  yazma diye. Sen de gazetene reklam, ilan almana bak diyor. Ulan devleti soyup sonra bana reklam verecek ve susturmaya çalışacak adam benim gözümde adam değildir. Bizim çizgimiz belli. Sinop için ne varsa elimizden geleni yapıyoruz. Nerede bir sorun varsa önce muhatabına, çözülmez ise de gazeteden duyururuz. Bizim felsefemiz bu. Biz bir ekibiz ve işimizi layık-ı ile yapıyoruz. Fakat bazen bizi de kandırmaya çalışıyorlar. Allah’tan ekip çalışması olduğundan kandırılmıyoruz. Bu en güzeli işte. Ben hata yapacağım anda arkadaşlarım beni uyarırlar. Biz de dinleriz dikkatlice. Onun için bizi kimse ne yıkabilir, ne de bize iftira atabilir. Biz bu işin hakkını vererek yapıyoruz çünkü. Bu arada bizleri yayın hayatımıza başladığımız günden bu tarafa destekleyen tüm abonelerimize teşekkür ederim. Ayrıca abone olanların, makamlarında gazetemizi okuyup tebrik edenlere de teşekkür ederim. Gazetemizin yaşaması için bizlere reklam, ilan veren tüm Sinoplu esnaf ve hemşerilerimize teşekkür ederiz.Sizler bir yerde usulsüz işler oluyorsa hiç kendinize dert etmeyin, biz varız. Fakat gizliliğimiz, gizlidir.

 

Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
Diğer Murat YILMAZER Yazıları
E-GAZETE