NE KADAR ETİK !!! - Murat YILMAZER

Yazdır
Paylaş

Eklenme Tarihi : 13 Ocak 2016, Çarşamba 09:48:34

Yaklaşık olarak 1 ay öncesi idi, Ankara’da bir düğün merasimi vardı. Bu düğün merasimi daha önce ilimizde valilik yapmış bir valimizin düğünü idi.
NE KADAR ETİK !!!
Vali Bey nezaketen, çalıştığı dönem içerisindeki mesai arkadaşlarını düğüne davet etmiş ve Sinop’tan bir araç tahsis edilerek düğüne gidip gelmiştir. Tabi bu araç öyle üç dört kişilik araç değil minibüs yani 18 veya 20 kişilik son model Mercedes marka bir minibüs. Bu araç resmi bir araç, olayı araştırdığımda araç şoförünün kayınpederinden tutun da çaycısına varana kadar herkes o araçta.

Konunun muhatabı kurum müdürü ile yapmış olduğum telefon görüşmesinde “resmi aracı valilik tarafından resmi bir yazı ile tahsis ettik” dedi. Peki, ben buradan soruyorum; “Bu araç resmi bir araç, Allah korusun yolda bir sıkıntı oldu bunun hesabını kim verecek ayrıca bu araç nasıl oluyor da bir düğüne gidebiliyor, bunun mazotu, yemesi, içmesi ne kadardır yani bu para nereden karşılandı”

Yoksa lay lay lom mu bu işler? Burada 78 milyon insanın hakkı var mı? Şayet devlet bu tür merasimlere araç mı tahsis edebiliyor ben buradan yetkililere soruyorum? Hani kurum müdürü gönderemez bu tür merasimlere bu aracı. Bu emri kim verdi acaba? Ne kadar uygun burada devletin cebinden mi gidildi yoksa giden arkadaşlar bu minibüsü kiraladılar da mı gittiler? Şimdi sokaktaki vatandaş soracak nasıl oluyor bu işler? diye. Tabi öbür taraftan malı götüren götürüyor. Bir de sıkıntı İl Özel İdaresi’nde. Maşallah kurum Allah’a emanet kimin ne yaptığı belli değil! Ne bir müdür var ne de Genel Sekreter var. En önemli kurumun başında kimseler yok 7 veya 8 aydır işte vekâleten bir kaymakam bakıyor, O da akşamüstü bir iki saat uğruyor sonra çal oyna çık oyna kim ne yapıyor, ne gibi bir çalışma var Sinop’ta? Biz basın olarak bir şey görmüyoruz yoksa bir çalışmalar var da bize mi ulaşmıyor? Kurumlar bir faaliyette bulunmuyor mu? Yoksa bulunuyor da bu kurum müdürleri açıklamamı veremiyor? Acaba bir genelge mi var üst makamlardan açıklama yapmamaları için? Saygılar…

Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
Diğer Murat YILMAZER Yazıları
E-GAZETE