TÜRKİYE YALNIZLAŞTIRILMAK İSTENİYOR!.. - Nezih YILDIRIM

Yazdır
Paylaş

Eklenme Tarihi : 08 Aralık 2016, Perşembe 12:20:07

Türkiye şer ittifak sarmalında yalnızlaştırılmak ve diz çöktürülmek isteniyor.
TÜRKİYE YALNIZLAŞTIRILMAK İSTENİYOR!..
Türkiye şer ittifak sarmalında yalnızlaştırılmak ve diz çöktürülmek isteniyor. Demokrasi havariliği içerisinde ki haçlılar her ne kadar insan haklarından bahsediyor olsa da ajandalarında Türkiye'nin gizli projeleri bulunuyor. Bu proje kapsamında Avrupa Parlamentosu Türkiye ile Müzakerelerini dondurma kararı almıştır. Avrupa birliğine müracaat tarihimizden bu güne kadar geçen zaman dilimine bakıldığında bu kararın Türkiye açısından çok önemli bir karar olmadığı, bizim için belki de faydalı olacak bizi biz yapacak karar olabilir düşüncesindeyim.

Çünkü Avrupa Birliği bugüne kadar bizi oyalama taktiği uyguladı. Birliğe alınmamızdan önce ortak pazara alınmamızda ayrı bir hinlik bulunmaktadır. Avrupa Parlamentosu son karında da göstermiştir ki merhum hocamız Erbakan’ın deyimiyle “Hristiyan Kulübü” olmaktan kurtulamamıştır. Türkiye’deki Avrupa hayranları da Avrupa bakışının bize karşı dostça olmadığını ve barbarca bir bakış içerisinde bulunduğunu görememektedir.

Bize dostça bakmayan Avrupalıların bakışı/planı coğrafyamızın sömürülmesi üzerinedir. Ve İslam coğrafyasının sömürülmesi de güçsüz bir Türkiye ile olacaktır. Onun için Türkiye’nin güçlenmesini istemezler.

Hala Viyana kuşatmasının intikamını alma gayesi güderler. Ayrıca da İstanbul’u Hristiyanlaştırma gayreti gütmektedirler.

Dertleri Roma’yı canlandırmaktır. Selahattin Eyyubi’nin zaferini kabullenememişlerdir.

Bizim tarihi şuurdan uzak dedesini tanımayan insanlara rağmen bu “Hristiyan kulübü” üyeleri benim ecdadımın atının üzengisinden tutmayı şeref sayan dedelerini unutmayıp o günün ezikliği ile bizi dışlamak ve diz çöktürmek istemektedirler.

Avrupa birliğine alınmayışımızı farklı nedenlerle politik malzeme yapmak isteyenlere rağmen ben bu konuda iddialıyım. Biz millet olarak bazı dönemlerde fetret devri yaşadık. Sonuç hep güçlü devletler olma becerimiz olarak ortaya çıktı. Bu haçlı zihniyetinin Osmanlı İmparatorluğunu haritadan silme oyunuda, İmparatorluğun Küllerinden Cumhuriyet devleti çıkarmayı başardık. Her türlü entrikalara rağmen güçlü dünya devleti olduk.

Bu güne kadar İslam coğrafyası ile aramıza sokulmak istenen nifaka rağmen Müslümanca ve kardeşçe yaşama gayreti güttük. İslam coğrafyasında veya ecnebi memleketlerinde yaşayan ümmetin umudu olduk.  

Gelişen bu olaylar karşısında bakıldığın da; Avrupa Birliği bir bakıma kendi ayaklarına sıkarak bizi tökezletmek istemektedir.

Ama nafile!..

Ben Türkiye’nin toparlanmasına vesile olacak bir karar olarak görüyorum. Avrupa birliğini oluşturan ülkelerin çoğunun bize dost olmadıklarını biliyoruz. Bu bilinçle Türkiye birlik ve beraberliğini devam ettirmelidir. Zira Türkiye içte kenetlenmeyi sağladıkça alınan kararların hiçbir kıymeti har biyesi olmayacaktır.

Bir bakıma kötü komşu adamı mal sahibi yapabilir. Adamlar Türkiye’deki maşaları ile Türkiye’yi bölmek parçalamak ve tarih sahnesinde cılız ve kargaşaya bürünmüş bir ülke konumuna düşürmek istiyorlar.

Avrupa ve Amerika yöneticileri daha dün diyebilecek kadar yakın 15 Temmuz tarihinde halkın basireti ile “alçakça yapılan darbe kalkışmasını” bastırması adamları şok etmiş ve kalkışmadan sonra kınama mesajları bile yayımlayamamışlardır.

Çünkü Türkiye’nin ayağa kalkması istenmiyor ve geçmişte bir milyar dolar gibi küçük paralar için İMF kapılarında beklettikleri Türkiye’yi hayal ediyorlar.

Anayasa kitabı atınca 0%7500’ler le ifade edilen gecelik repo faizleri gören Türkiye’yi istiyorlar. Lakin köprülerin altından çok su akmıştır. Bunu bilmiyorlar.

Geçmişte  “Gezi Parkı Eylemleri” denilen darbeci zihniyetin ürettiği faaliyet başarıya ulaşamayınca epeyce feryat ederek her türlü bağnazlığı göstermişlerdi.15 Temmuz “kalkışması da” Avrupa Parlamentosunun kararı da hep ayni düşüncenin ürünüdür.Biz birlik ve beraberliğimizi muhafaza ettikçe “TÜRKİYE YALNIZLAŞTIRILMAK İSTENİYOR!..” olsa da  hiç bir anlam ifade etmeyecektir.

Selam ve saygı ile.

 

Adınız :
E-Mail Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
   
Diğer Nezih YILDIRIM Yazıları
E-GAZETE