SİNOP YILDIZLARI GÖRÜCÜYE ÇIKTI

İlimizi Erkekler Basketbol Bölgesel Ligi (EBBL)’nde temsil edecek olan Sinop Yıldızları Spor Kulübü, 2016-2017 sezonunu gerçekleştirdiği tören ile açtı.
SİNOP YILDIZLARI GÖRÜCÜYE ÇIKTI Sinop Yıldızları Spor Kulübü, hafta sonu gerçekleştirdiği sezon açılış programı ile bu sezon çeşitli kategorilerde mücadele edecek olan takımlarını tanıttı. Törende ayrıca bu yıl EBBL’de Sinop’u temsil edecek olan büyük erkekler takımı da görücüye çıktı.

15 Ekim Cumartesi günü Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleştirilen tanıtım törenine Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Kazım Açıkbaş, Belediye Başkan Yardımcısı Rahmi Balfidan, Belediye Halkla İlişkiler Müdürü İsmet Damaroğlu, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürü Ramazan Yılmaz, kulüp temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Program başlangıcında ilk olarak Sinop Yıldızları Spor Kulübü’nün mahalli liglerde mücadele edecek olan küçük, yıldız ve genç takımları sahaya çıktı. Kulübün idari isimlerinin sahaya çağrılmasının ardından EBBL takımının oyuncuları anonslar eşliğinde parkeye ayak basarak Sinoplu basketbol severlere tanıtıldı. Teknik kadronun da sahaya çağrılmasının ardından kulüp başkanı Mehmet Akalın, açılış konuşması gerçekleştirdi. Akalın, Sinop’ta bir açığı kapatmak için yola çıktıklarını ve bu takımı kurduklarını belirterek; “Sinop’umuz için gerekli olduğuna inandığımız, yakışacağını tahmin ettiğimiz bir açığımızı kapatmak için yola çıktık. Hepimizin gözbebeği Sinop grubumuzun bir alt ligde olduğu sezonda erkekler bölgesel liginde kentimizi temsil etmek, Sinoplu sporseverleri salonlara çekmek amacıyla yola çıktık. Mütevazi bütçemizle sizleri mahcup etmeyecek, oynayanın keyif alacağı, izleyenin gurur duyacağı bir takım yaptığımıza inanıyoruz” diye konuştu.

HEDEFİMİZ GRUBUMUZDAN 1. OLARAK ÇIKMAK
Akalın, altyapıdan yetişen 8 tane oyuncu ile birlikte 6 tane de dış transfer yaparak sezona başladıklarını ve gruptan birinci olarak çıkmayı hedeflediklerinin altını çizerek; “Bu takımı maddi, manevi gönülden desteklemenizi temenni ediyorum. Mütevazi olmaya gerek yok, grubumuzdan birinci olarak çıkmayı hedefliyoruz. Bütün çalışmalarımızı bu doğrultuda yaptık” dedi.

İLK MAÇ 13 KASIM’DA SİNOP’TA
Başkan Akalın, takımın 13 Kasım’da kendi evinde ligde oynayacağı ilk maç olan Amasya Polisgücü Spor Kulübü maçında bütün spor severleri salonda görmek istediklerini belirterek; “Ayrıca bize zaman ayırana, destek olanlara olmayanlara da huzurlarınızda bir kez daha teşekkür ediyorum. Henüz karar aşamasında iken bizi yüreklendiren, cesaretlendiren Belediye Başkanımız Baki Ergül’e de yürekten teşekkür ediyorum. Yazdan bu yana çalışarak bu takımı oluşturan teknik kadromuza da teşekkürlerimi sunuyorum. Herkesi bu takımı desteklemeye davet ediyorum” ifadelerine yer verdi.

Açılış töreni Sinop Yıldızları ile Karabük Marzinc Sağlık Spor Kulübü arasında oynanan hazırlık maçı ile sona erdi.

Haber: Emrah GÜNEY

http://sinoppusulasi.com.tr adresinden 16 Haziran 2021, 17:38 tarihinde yazdırılmıştır.