HAMSİ BEREKETİ

Karadeniz’de hamsinin peşine düşen balıkçılar, Sinop açıklarında tonlarca hamsi avladı. Av için denize açılan tekneler toplam bin 500 ton hamsi ile doldu.
HAMSİ BEREKETİ Karadeniz'de bolca avlanan palamudun ardından hamsi de balıkçılar ile vatandaşların yüzünü güldürdü. Denize açılan çok sayıda balıkçı teknesi Sinop açıklarında hamsinin izine rastladı. Yaklaşık 4-5 gündür Sinop’un açıklarında avlanan balıkçılar ambarları dolu şekilde Sinop Limanı’na yanaştı. Adeta teknelerin biri geldi diğeri gitti. Tutulan hamsiler köpüklenerek başta İstanbul olmak üzere Türkiye’nin çeşitli yerlerine dağılmak üzere yola çıktı. Balıkçılar elerlinde poşetlerle iskeleye gelen vatandaşları da geri boş göndermedi.
Hamsinin peşine düştüklerini belirten balıkçılar; “Bu akşam genelde buradaki arkadaşlarımızın çoğu avlanarak limana yanaştı. Hamsi’nin peşine düştük. Sinop açıklarında hamsiye rastladık. Bir gecede bin 500 tonun üzerinde kasanın üstünde balık tuttuk. Allah bereket versin bir şeyler oldu” dedi.

Balıkçılardan bir diğeri ise; “Yüzümüz Sinop açıklarında güldü. Neredeyse boş gelen tekne yok. Allah’a şükür hamsi bol şuaralar. Bu günlerde Sinop’ta yüzümüz gülüyor, önümüzdeki günler ne gösterecek bilemeyiz. Balık nerde biz oradayız. Balık bol olunca hem vatandaş ucuz balık yiyor hem de biz kazanıyoruz. Allah daha çok versin” şeklinde konuştu.

 

http://sinoppusulasi.com.tr adresinden 06 Nisan 2020, 00:30 tarihinde yazdırılmıştır.