STAD BAŞKA BAHARAMI KALIYOR

Geçtiğimiz aylarda yapım ihalesi müjdesi verilen ve yıkılan Şehir Stadyumu’nda ihalenin üzerinden aylar geçmesine rağmen çalışmaların başlamaması akıllarda soru işareti oluşturdu.
STAD BAŞKA BAHARAMI KALIYOR Sinop Şehir Stadı için yaz aylarında yapım ihalesi müjdesi verilmiş ve yaklaşık 47 yıldır hizmet veren Dokuzoğlu Stadı’nın yıkım çalışmalarına başlanmıştı. Yıkımı gerçekleştirilen stadyumda yaklaşık 2 aydan bu yana herhangi bir çalışmanın olmaması merak uyandırdı.

TEK KAZMA VURULMADI
Geçtiğimiz aylarda ihalesi yapılan ve sözleşmesi imzalanan Dokuzoğlu Stadı yaklaşık 2 ay önce yıkıldı ancak yerine yapılacak olan 10 bin kişilik yeni stadyum için henüz yüklenici firma tarafından ‘tek kazma’ bile vurulmadı. Yapmış olduğumuz araştırmalar ışığında stadın ihalesinin ve kontrolörlüğünün Ankara’da olması nedeni ile halen bir girişim olmadığı, stadın yapımına başlanmamasının akıllarda ‘acaba stadyum bir başka bahara mı kalıyor’ endişesi yarattı.

MALİYETİ ARTACAK MI?
İşin diğer bir boyutunda ise stadyumla ilgili yerel ve ulusal basında çıkan haberlerde Sinop halkı ve spor camiası oldukça umutlanmıştı. Diğer bir husus da firmanın ihaleyi aldığı dönemde çelik ve beton fiyatlarının bugünkü şartlara bakılırsa %100 arttığı baz alınırsa 23 Milyon TL’lik stadyum acaba 50 Milyon TL’ye mi mal olacağı, eğer böyle bir durum olacaksa ‘bu para kimin cebinden çıkacak’ soruları kamuoyunda tartışılmaya başlandı.

SPOR CAMİASI CEVAP BEKLİYOR
Sinop halkı ve spor camiası stadın bir an önce başlamasını ve bitirilmesi için yetkililerin bir an önce bu işe el atmalarını istediklerini belirterek; “Yoksa bu iş bir balon mu idi? Bizim hazır olan stadımız neden yıkıldı?” diye dert yandılar.

 

http://sinoppusulasi.com.tr adresinden 25 Ekim 2020, 11:15 tarihinde yazdırılmıştır.