TERÖRİSTLERLE MÜZAKERE OLMAZ!

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Gaziantep Milletvekili Prof. Dr. Ümit Özdağ, Sinop’ta partililerle buluşup görüş alışverişinde bulundu. Özdağ, basın mensuplarına verdiği açıklamada partilerinin ‘İYİ’lik Kervanı’ projesi dahilinde başlattıkları yerel seçim çalışmaları kapsamında Sinop’u ziyaret ettiklerini söyledi.
TERÖRİSTLERLE MÜZAKERE OLMAZ! İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Gaziantep Milletvekili Prof. Dr. Ümit Özdağ, Sinop’ta partililerle bir süre sohbet ettikten sonra beraberindeki heyetle birlikte esnafları ve karşılaştıkları vatandaşları selamlayarak İYİ Parti İl Merkezine geldi.

YEREL SEÇİM ÇALIŞMALARIMIZI BAŞLATTIK
İYİ Parti olarak tüm Türkiye genelinde başlattıkları ‘İYİ’lik Kervanı’ çalışmaları kapsamında bugün de Sinop’u ziyaret ettiklerini belirten Özdağ; “Biz İYİ Parti olarak bütün Türkiye’de yerel seçimlere yönelik çalışmalarımızın ilk adımını ‘İYİ’lik kervanı’ çalışmalarımız çerçevesinde başlatmış bulunuyoruz. Bu çerçevede de Sinop’ta Genel Merkez heyeti olarak ziyaretlerde bulunuyoruz. Bu ziyaretleri gerçekleştirirken değişik Genel Merkez heyetlerimiz de ülkenin değişik yerlerinde benzer faaliyetlerde bulunuyorlar” diye konuştu.

GÖRÜŞ ALIŞVERİŞİNDE BULUNUYORUZ
Ümit Özdağ, bu ziyaretlerde hem partililerle Türkiye’nin bugününü ve yarınını değerlendirdiklerini, partilerinin yerel seçim çalışmaları ile ilgili karşılıklı görüş alışverişinde bulunduklarını, hem de Türkiye’nin yeniden inşası için sivil toplum örgütlerinin, iş dünyasının görüşlerini aldıklarının altını çizdi.

BASINIMIZIN SORUNLARINI BİLİYORUZ
Özdağ, yerel basının da sorunlarını bildiklerine vurgu yaparak; “Yerel basının karşı karşıya olduğu hem ekonomik sorunları, hem de demokrasi ile ilgili sorunlarını yakından biliyoruz. Çünkü her ilde basın mensupları önümüze aynı sorunları getiriyorlar. Bu sorunlar karşısında da atılması gereken adımlar hakkında ciddi bir programımız var” ifadelerine yer verdi.

Özdağ’ın basın açıklaması sonrası toplantı basın mensuplarına kapalı olarak devam etti.

Ümit Özdağ'ın Sinop ziyareti programına İYİ Parti Genel İdare Kurulu Üyeleri Cem Oba ve İrfan Alpat, İYİ Parti Merkez Disiplin Kurulu Üyesi Ethem Baykal, İYİ Parti Sinop İl Başkanı Hasan Aslan ve partililer katıldı.

Sinop merkez ziyareti öncesi Boyabat ilçesinde partililerle buluşan Ümit Özdağ, Meral Akşener'in İstanbul'daki evinin önünde bir grup tarafından gece slogan atılmasıyla ilgili olarak, “Saldırlar bizi korkutamaz” dedi.

Özdağ,  "Biz bütün siyasi partilere, iktidardaki hatta muhalefetteki siyasal terbiye sınırları içerisinde fikri zemine dayanan tenkitleri bu güne kadar nasıl yaptıysak, bundan sonra da öyle yapmaya devam edeceğiz. Bizim fikirlerimize karşı fikri olanlar, fikirleriyle gelip fikirlerini söylesinler. Ama bu işi saldırı zeminine dökmenin hiç kimseye ve Türkiye'ye faydası yoktur. Kimse de bizi bu tür tehditlerle korkutabileceğini zannetmesin. Bizim hiç kimseden korkumuz olmadığını en iyi sayın Bahçeli'nin bilmesi gerek. Son üç senede İYİ Parti'yi kuran genel merkez, il ve ilçe kadrolarının bir ortak özelliği vardır. Biz ne saraydan korkuyoruz, ne Balgat'tan korkuyoruz, Allah'tan başka kimseden korkmuyoruz. Onun için, yol yakınken gelin bundan vazgeçin, Kimsenin üzerinden siyaset yapmayın. Ayıptır ve günahtır. Kapımıza yolladığınız çocuklar, dün de bizim çocuğumuzdu, bu gün de bizim çocuğumuz. Bu çocukları sokağa dökmeyiz deyip, PKK'yı protesto ettirtmediniz ama şimdi bu çocuklarla Türk milliyetçiliğini, Türk milliyetçi duruşu protesto ettiriyorsunuz. Tarih bunu kara bir leke olarak kayıtlara geçirecektir." İfadelerini kulandı.
 


 


 

 

http://sinoppusulasi.com.tr adresinden 19 Ekim 2018, 13:55 tarihinde yazdırılmıştır.