İMAR PLANIMIZ SORGUSUZ SUALSİZ DEĞİŞTİRİLDİ

Sinop Belediye Başkanı Baki Ergül; “Mevcut imar planlarının sorgusuz sualsiz değiştirilmesini doğru bulmuyoruz. Sinop’un tarihi geçmişine ve dokusuna saygı duyuyor ve bu kentte belediyecilik yapmanın zor olduğunu biliyoruz” dedi.
İMAR PLANIMIZ SORGUSUZ SUALSİZ DEĞİŞTİRİLDİ Kültür ve Müzeler Müdürlüğü raportörleri Sinop programı kapsamında gerçekleştirdiği Belediye ziyaretinde Sinop Belediye Başkanı Baki Ergül ile bir araya geldi. Toplantının ana gündem konusu ise imar planları ve arkeolojik sit alanları oldu.

Kültür ve Müzeler Müdürlüğü raportörleri ilimizde yaptığı incelemeler sonrasında Belediye Başkanı Baki Ergül'ü makamında ziyaret etti.

Ziyarette Sinop’un imar planları ve arkeolojik sit alanları gibi konular ele alınırken Belediye Başkanı Baki Ergül, mevcut imar planlarının sorgusuz sualsiz değiştirilmesini doğru bulmadıklarını belirterek; “Sinop’un tarihi geçmişine ve dokusuna saygı duyuyor ve bu kentte belediyecilik yapmanın zor olduğunu biliyoruz. Sakarya Caddesi’nin kuzeyinde kalan bölümde alınmış olan 5 kattan 3 kata düşürme ve %50 kullanım alanının azaltılması kararının şimdi de Sakarya Caddesi’nin Güney bölgesine uygulanmaya başlanması manidardır. Bu kentin belediye başkanı olarak halkımızın haklı isyanı doğrultusunda her türlü hukuki mücadeleyi sürdüreceğimi belirtmek isterim” diyerek düşüncelerini dile getirdi.

 

http://sinoppusulasi.com.tr adresinden 18 Kasım 2018, 09:34 tarihinde yazdırılmıştır.