Bakan Çavuşoğlu; 'Bu takıma üst ligler yakışır'

Hafta sonu Sinop’u ziyarete gelen Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu; “Bu takımı üst liglere taşıyın. Öyle BAL mal olmaz. O stadyuma üst liglerde oynayan bir Sinopspor lazım” dedi.
Bakan Çavuşoğlu; 'Bu takıma üst ligler yakışır' Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, bir dizi ziyaretlerde bulunmak için Sinop’a geldi. Valilik önünde kendisini karşılayan kurum amirleriyle selamlaşan Çavuşoğlu, ardından Sinop Valiliğini ziyaret etti. Burada bir takım STK, kurum ve kuruluş temsilcileri ile buluşan Bakan Çavuşoğlu Sinopspor yönetimini de kabul etti. Burada Sinopspor yönetimi ile bir araya gelen Dışişleri Bakanı Mevlüd Çavuşoğlu yönetimden Sinopspor ile ilgili bilgiler aldı. Çavuşoğlu’na burada mor-beyazlı atkı hediye edildi.

Sinopspor yönetiminin şuanda Amatör Lig’de şampiyon olduğunu ve Bölgesel Amatör Lig’e yükselmek için baraj maçı oynayacağını öğrenen Dışişleri Bakanı Mevlüd Çavuşoğlu, takım yöneticilerine “Bu takımı 3.Lig’e çıkarın” dedi. Sinop’a milyonluk stadyum projesinin yapıldığını, bu takıma BAL Ligi’nin yakışmadığını söyleyen Çavuşoğlu; “Bu takımı üst liglere taşıyın. Öyle BAL mal olmaz. Devlet trilyonluk yatırım ile Sinop’a stadyum yaptı. O stadyuma üst liglerde oynayan bir Sinopspor yakışır“ dedi. Çavuşoğlu ayrıca ziyarette hazır bulunan AK Parti Sinop milletvekili Nazım Maviş’e de “Sinopspor’u üst lige çıkartın” dedi.

Ziyaret sonrasında Bakan Çavuşoğlu ile Sinopspor yönetimi hatıra pozu verdi.

 

http://sinoppusulasi.com.tr adresinden 10 Ağustos 2022, 09:00 tarihinde yazdırılmıştır.