Başkan 'şelalelere' son noktayı koydu!

Son günlerde Erfelek Şelaleleri ile ilgili basında çıkan haberlere Belediye Başkanı Muzaffer Şimşek’ten bir açıklama geldi.
Başkan 'şelalelere' son noktayı koydu! Erfelek Belediye Başkanı Muzaffer Şimşek Erfelek Tatlıca Şelaleleri’nin durumu hakkında bazı açıklamalarda bulundu. Şimşek, son zamanlarda Sinop turizminde önemli bir yere sahip olan Erfelek Şelaleler ile ilgili şikayetlerin arttığını, ancak bu şikayetlere konu olan durumların artık belediye ile ilgisi olmadığını kaydetti.

Şimşek, konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Son günlerde şelalelerimizle ilgili şikâyetler artmıştır ve bu konuda belediyemiz sorumlu tutulmaktadır. Konunun aslı şudur; Şelalelerle yapılan on yıllık ihale süreci 31 Aralık 2014 tarihinde sona ermiştir. Konu hakkında Sinop Valimiz Sayın Dr. Yasemin Özata Çetinkaya bilgilendirilmiştir. Belediyemiz 2886 Sayılı Kanunun 51/g maddesine göre şelaleleri 10 yıllığına tekrar Sinop Milli Parklar Müdürlüğü’nden talep etmiştir ancak net bir cevap alınamamıştır.” dedi.

ARTIK BELEDİYEMİZİN HİÇBİR SORUMLULUĞU YOKTUR!
Alanı çalıştıran kişinin 26 Nisan 2015 tarihinde ihale süresinin sona erdiğini belirten Başkan Şimşek; “Bu durumda yeni ihale süreci Mayıs ayı sonunda başlamış olacaktır. İhale hemen yapılsa bile sürecin tamamlanması Temmuz ayı ortalarını bulacaktır. Bu tarihte sezonun sonu demektir. Şimdi yetkililere soruyorum: Bu sürecin gecikmesinden kim sorumlu? 2886 Sayılı Kanunun 51. maddesine göre ihale yapılmazsa özel kişiler bölgenin çöpünü nasıl toplayacak? Fosseptik çukurlarını hangi vidanjör ile temizleyecek? Çöpleri nereye hangi araçla dökecek? Erfelek Tatlıca Takım Şelaleleri ile ilgili 31 Aralık 2014 tarihinden itibaren belediyemizin hiçbir sorumluluğu yoktur.” diye ekledi.

http://sinoppusulasi.com.tr adresinden 27 Mayıs 2019, 02:45 tarihinde yazdırılmıştır.