BAYRAM BEREKETİ!

Türkiye'nin son yıllarda turizmde atağa kalkan kenti Sinop, bayram tatilinde de tatilcilerin akınına uğradı. Sinop’un cadde ve sokaklarında belirli saatlerde trafik durma noktasına geldi.
BAYRAM BEREKETİ! Ramazan Bayramı tatilini değerlendirmek isteyen çok sayıda yerli turist ve gurbetçiler Sinop’a akın etti. Sinop sahillerinde adeta iğne atsan yere düşmeyecek derecede görüntüler oluşurken, otel, motel, pansiyon gibi tesisler turistlerle dolup taştı. Sinop cadde ve sokaklarında belirli saatlerde trafik durma noktasına geldi. Sinop’u seçen tatilciler şehir girişinde ve merkezinde uzun araç kuyrukları oluştururken, aşırı yoğunluktan dolayı ulaşımda zaman zaman aksaklıklar yaşandı. Özellikle gece şehir merkezinde gezmek isteyen vatandaşlar, araçları için park yeri bulmakta zorlandılar.

ESNAF MEMNUN

Bu durum en çok Sinoplu esnafın yüzünü güldürdü. Büyük bir hareketliliğin gözlendiği bayram günlerinde çevre illerden gelen insanlar Sinop’ta konaklayarak ilimizde faaliyet gösteren işletmelere katkı sağladı. Otel-pansiyon gibi konaklama yerlerinin dışında, Sinop çarşı esnafı da bu yoğunluktan nasibini aldı. Esnaf ve turizmciler durgun başlayan sezon sonrası doluluk oranlarındaki artıştan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. 

http://sinoppusulasi.com.tr adresinden 13 Aralık 2018, 09:43 tarihinde yazdırılmıştır.