Ahmet Şafak’tan muhteşem kSaraydüzü’nde Bir İlk! İlçede İlk Banka Şubesi Açıldıonser

1990 yılında İlçe statüsü almaya hak kazanan Saraydüzü’nde 25 yıl sonra bir ilk yaşandı. Sinop’ta Banka Şubesi bulunmayan iki ilçeden biri olan Saraydüzü’nde Ziraat Bankası şube açtı.
Ahmet Şafak’tan muhteşem kSaraydüzü’nde Bir İlk! İlçede İlk Banka Şubesi Açıldıonser Saraydüzü Ziraat Bankası Şubesi Açıldı.

Beklenen gün geldi. Ziraat Bankası Saraydüzü Şubesi dün açıldı. Daha önce herhangi bir banka şubesi bulunmayan İlçede yeni açılan Ziraat Bankası Şubesi büyük bir mutlulukla karşılandı. Belediye Başkanı Hasan Peker yaptığı açıklamada ; “Saraydüzü ilçesinin çevre köylere yakın olması nedeniyle emekli maaşlarını almak isteyen hemşerilerimiz Boyabat Pazarı'nı bekleyerek köylerden kilometrelerce uzağa gitmek zorunda kalıyor. Esnaflarımız, ilçe halkımız bankacılık işlemleri için yine aynı zorluklarla farklı ilçelere gitmek durumunda kalıyor. Bizler bu sorunu çözmek adına bismillah diyerek ilçemize devletimizin Bankası Ziraat Bankasını getirmek için girişimlerde bulunduk ve bu gün bunun açılışını gerçekleştirdik. Tüm halkımıza şimdiden hayırlı uğurlu olsun dileklerimi sunuyorum.” dedi.

http://sinoppusulasi.com.tr adresinden 20 Mart 2019, 10:43 tarihinde yazdırılmıştır.