OSMAN PAMUKOĞLU PKK'NIN NASIL BİTİRİLECEĞİNİ ANLATTI

Aslen Sinop doğumlu olan ve yaptığı açıklamalar ile gündeme oturan HEPAR Genel Başkanı Osman Pamukoğlu, bu kez de Türkiye’nin kanayan yarası PKK’nın nasıl bitirilebileceğinin yöntemlerini anlattı.
OSMAN PAMUKOĞLU PKK'NIN NASIL BİTİRİLECEĞİNİ ANLATTI Efsane komutan olarak adlandırılan ve HEPAR partisinin Genel Başkanı olan Osman Pamukoğlu, bir televizyon kanalında yaptığı açıklamalarla, kendi dönemlerindeki terörün durumu ile şimdikini karşılaştırdı. Kendi komutanlığı zamanında terörü nasıl bitirme noktasına getirdiklerini de ifade eden Pamukoğlu, sonuç için önemli açıklamalar yaptı.

HALK RAHATSIZ DEĞİL!
Henüz halk yeteri kadar hoşnutsuz değil. Hoşnutsuz olsa tepki verir. Demokrasilerde tepkilerin sınırı yoktur. Sokaklar, caddeler, evler, mumlar, fenerler var. Halk henüz bakıyor. Maalesef herkesin üzerinde ölü toprağı var. Şehitler ölmez, vatan bölünmez deniyor 30 yıldır. Oysa o çocuklar hayattan atılmışlardır. Halk henüz olanların farkında değildir. Olaylar halkı da tepki göstermeye doğru bağıra bağıra geliyor.

DEVLET SİLAH BIRAKMAZ
Siz, bir devletten nasıl silah bırakmasını istersiniz? Bunu isteyen insanların beyninin nasıl çalıştığı da bir muhakeme sebebidir. İki tarafın elinde silahlar varken, parmaklar tetikte iken, barış beklemek bir hayaldir. Barışın gelmesi için bir tarafın yenilmesi gerek. Bölge halkı, PKK'nın hakimiyetini ve gücünü kabul etti. Bu yüzden oylarını da ona göre kullanıyor. Son dört yılda olanların neticesi olarak şunu söyleyebiliriz; Bölge halkının %80'i PKK'yı destekliyor. İsterseniz siyasi olarak bakın, isterseniz lojistik olarak bakın, isterseniz istihbarat olarak bakın.. Adamlar ellerinde roketatarlar ile Hakkari'de gündüz vakti, ellerini kollarını sallaya sallaya geziyorlar. 30 yıldır ilk defa bu kadar vahim bir tablo ortaya çıktı. O fotoğrafı bir devlet kurumunun servis etmesi de ayrı bir vahim durum.. Şu an Güneydoğu'da, anarşi var. Devletin egemenliği tehdit ediliyor. Düzen diye bir şey kalmadı. Eğer isterlerse 48 saat içerisinde ayaklanma gerçekleştirebilirler. O bölgeyi kontrol edemez hâle gelirsiniz. Hava bombardımanı ile hiçbir şey olmaz! Botlar, çamura basacak. Tek tek onları arayıp, bulup, yok edeceksiniz! Esas sıkıntı, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde başladı. Yanlış aday seçtiler ve Erdoğan bağıra bağıra Cumhurbaşkanı oldu! - Paşam, HDP Hakkari Milletvekili Abdullah Zeydan ''PKK sizi tükürüğü ile boğar'' diye bir cümle kurdu. Buna ne diyorsunuz? - Ben onun Hakkari'deki aşiretini tanıyorum. Babasını ve amcasını da çok iyi tanırdım. Zamanında babası ve amcası PKK'ya karşı çok çarpışmışlardı. Şimdi mezarda kemikleri sızlıyordur. ''Türkiye'de olayların bu noktaya gelmesinin sebebi çözüm sürecidir. Daha doğrusu yapıldığı sanılan ve hiç bir şeyin yapılmaması halidir. PKK bu süreçte sadece dağ kadrosunu değil şehirlerdeki milisleri de silahlandırdı.'' ’Şu tabire bakın; ‘’İki taraf da silahları bıraksın’’. Siz egemenlik ve toprakların güvenliğinden sorumlu olan devlet ve onun hükümetlerinden bunu nasıl isteyebilirsiniz. Bunu isteyen insanların zihninin nasıl çalıştığını anlamak mümkün değil. Nasıl bir muhakeme yürütüyorlar bunu idrak etmek de mümkün değil.’’ ''PKK hiç bir zaman çekilmez. Bunların hepsi kandırmaca, bunların hepsi sahte düzendir. Savaş hiledir ve PKK bütün hileleri yapıyor. Ne oldu sonunda, onu da söylediler çekilmediler. PKK kurulduğu günden bu yana siyasi amaçlarına en yakın durumdadır.''

90'LARDAKİ TABLO NASILDI'
'Programlara çıkıp 90'lara geri döndük diyerek; köyler yakıldı faili meçhuller arttı demek istiyorlar ve bu şekilde psikolojik harp uygulamaya çalışıyorlar. 90'larda PKK 60-70 kişilik karakollara 200-300 kişi ile saldırıyordu. Hakkari'de 28 sınır karakoluna aynı anda baskın yapıyordu. Bu baskınlarda yüzlerce askerimiz şehit oldu. 90'larda olanlar bunlardı.'' ''Güneydoğu'daki durum kangrene döndü, cerrahi bir müdahale lazım. Devlet, insanoğlunun yeryüzünde inşa etmiş olduğu en büyük platformdur. Adalet ve güvenlik için vardır. Yapılması gereken şudur; bir tarih vereceksiniz, o tarihe kadar teröristlerin teslim olmasını isteyeceksiniz. Teslim olmazlarsa; bir devlet ne yapması gerekiyorsa onu yapacaksınız.'' Bu açıklamaları ile konulara farklı bir perspektiften bakmamızı sağlayan Osman Pamukoğlu paşanın bir an önce devletin önemli kurumlarını başına getirilerek terör belası için tecrübesinden bolca yararlanılması gerektiğini düşünen vatandaş programı ilgiyle izledi.
 

 

http://sinoppusulasi.com.tr adresinden 21 Mart 2019, 08:58 tarihinde yazdırılmıştır.