Yaklaşan Sezon Öncesi Balıkçılara Eğitim Verildi

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından yaklaşan av sezonu öncesi Sinoplu Balıkçılara yönelik “Su Ürünleri Mevzuatları ve Uygulamaları ile Su Ürünleri Kayıt Sistemleri” konulu eğitim ve bilgilendirme toplantısı düzenlendi.
Yaklaşan Sezon Öncesi Balıkçılara Eğitim Verildi İl Müdürü Mehmet Asak, Sahil Güvenlik 72. Bot Komutanlığı, Su Ürünleri Sektörü Temsilcileri, Su Ürünleri Kooperatif Başkanları ve balıkçıların katıldığı toplantıda Su Ürünleri Mevzuatları ve Uygulamaları ile Su Ürünleri Kayıt Sistemleri hakkında bilgilendirmeler yapıldı.

Toplantı açılışında konuşan Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Mehmet Asak; “Su ürünleri stoklarını korumak ve su ürünleri kaynaklarından ekonomik olarak yararlanmak üzere, su ürünleri ruhsat tezkereleri, sportif amaçla yapılacak avcılık, istihsal yerlerinin değiştirilmesi ve mevzuatımıza uygun avcılık yapılmasını yaklaşan su ürünleri avcılığı sezonu öncesi Karadeniz ve ülkemiz balıkçılarına bol, bereketli kazançlar ve balıkçılığın sürdürülebilmesi için yasaklara uyarak avcılığın yapılmasını diliyorum.” dedi.

Toplantıda katılımcılara Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdür Vekili İlyas Demir Bilgili tarafından su ürünleri mevzuatı kapsamında,  Su Ürünleri Kanunu, Yönetmeliği ile 3/1 Numaralı Ticari Amaçlı Su Ürünleri Avcılığını ve 3/2 Numaralı Amatör Su Ürünleri Avcılığını Düzenleyen Su Ürünleri Tebliğleri ile ilgili eğitim ve bilgilendirme yapıldı.

Eğitim ve bilgilendirme toplantısı sonrası balıkçılara İl Müdür Yardımcısı Sezai Aydın tarafından “Balıkçılık Eğitimine Katılım Belgesi” verildi.

http://sinoppusulasi.com.tr adresinden 25 Mart 2019, 07:17 tarihinde yazdırılmıştır.