Vatandaşın tepesi ATMış!

Geçtiğimiz günlerde gazetemizde dile getirdiğimiz PTT Başmüdürlüğü önünde bulunan ATM’lerden birinin ekranının kırık olması ve üzerinde kan izleri bulunması olayına açıklama geldi.
Vatandaşın tepesi ATMış! Haberimiz üzerine harekete geçen yetkililer, inceleme başlatarak olayın asıl yüzünü ortaya çıkardı. Geçtiğimiz günlerde gazetemizde yayınlanan haberimizde PTT Müdürlüğü önünde hizmet vermekte olan ATM’lerden birinin ekranının tuzla buz olduğunu ve üzerinde kan izlerinin bulunduğunu dile getirmiştik. Vatandaşlar arasında soru işaretine neden olan bu durumun neden kaynaklandığını kamuoyu adına yetkililere sormuştuk.

Sinop Valiliği haberimiz üzerine, yaptığı açıklama ile bu duruma açıklık getirdi. Sinop Valiliği’nin İl Emniyet Müdürlüğü’ne verdiği talimat ile gerekli işlemlerin başlatıldığı belirtilen açıklamada şu ifadelere yer verildi;

BANKAMATİK KARTI YUTTU, VATANDAŞ SİNİRLENDİ
“Gazetenizde yayınlanan "Bu ne hal ?" başlıklı yayınlanan haberin incelenmesi için İl Emniyet Müdürlüğü’ne gerekli talimatın verilmesi sonrası; Haberde bahsi geçen olayın 16.08.2015 tarihinde meydana geldiği, şüpheli(A.K) isimli şahsın Yapı Kredi Bankası’na ait ATM cihazında kartını kullanarak para çekmek istediği sırada bankamatiğin kartı yutması üzerine sinirlenerek bankamatiğe zarar vermesi sonucunda, mala zarar verme olayının meydana geldiği, konu ile ilgili olarak adli tahkikat yapıldığı belirtilmiştir.”

http://sinoppusulasi.com.tr adresinden 25 Mart 2019, 06:46 tarihinde yazdırılmıştır.