2016 Turizm Fuarları İçin Tanıtım Çalışmaları Başladı

Sinop Valisi Dr. Yasemin Özata Çetinkaya’nın başkanlığında, Vali Yardımcısı Mehmet Yüzer, Kültür ve Turizm İl Müdür Vekili Şengül Kanal, il genelinden kamu kurum ve kuruluşları, Belediyeler ve dernek temsilcilerinin katıldığı, Sinop materyallerinin hazırlanabilmesi için gereken bilgilerin toplanmasını amaçlayan bir toplantı gerçekleştirildi.
2016 Turizm Fuarları İçin Tanıtım Çalışmaları Başladı Toplantıdan elde edilecek olan bilgiler, KUZKA’ya aktarılarak Sinop’un tanıtımına katkı sağlayacak olan tanıtım materyalleri hazırlanacak.

Toplantı da konuşma yapan Vali Çetinkaya “İlimiz turizm potansiyeli oldukça yüksek olan bir il ve geleceği de turizmde. Cumhuriyet Döneminden bugüne kadar ilimize ulaşım koşullarının elverişsiz olması nedeniyle fark edilememiş bir tatil kenti olan Sinop, son yıllarda ilimizin ulaşımına yapılmış olan yatırımların doğal bir sonucu olarak birden turizm ili haline gelmiştir. Çevre illerden gelen ziyaretçi sayısının artması ilimizdeki turizm faaliyetlerinde profesyonelleşme ihtiyacını doğurmuştur. İlimiz şu anda kendi nüfusunun 5 katı oranında misafiri konuk etmekte. İlimizdeki bu turizm hareketini doğru yönlendirebilmek ve alana yayabilmek için sahip olduğumuz turizm altyapısını geliştirmek birinci önceliğimiz ve ilimize karşı sorumluluğumuz. İlimiz de yavaş yavaş oluşmakta olan turizm sektörünün sürekliliği oldukça önemli. Bu nedenle, turistlere halen yoğun ziyaretçi aldığımız yaz aylarının dışında da Sinop’a gelmeleri için çeşitli ve farklı sebepleri olduğunu anlatabilmemiz gerekiyor. İlimizin tanıtım afişleri, broşür, kitapçıklar ve gezi haritalarımızın güncellenmesi ilerleyen günlerde katılacak olduğumuz İzmir, İstanbul, Dubai, Berlin gibi fuarlarda şehrimizin doğru tanıtılmasını sağlayacak olması nedeniyle oldukça önemli” diyerek toplantının önemine değindi.

http://sinoppusulasi.com.tr adresinden 19 Temmuz 2019, 10:52 tarihinde yazdırılmıştır.