THK'DAN MODEL UÇAK KURSU

Her yaş gurubuna açık olan ve kursa katılan katılımcıların el becerilerini geliştirmek ve Türk Hava Kurumu'nun (THK) asıl amacı olan havacılığı sevdirmek, tanıtmak için düzenlenen model uçak tasarım kursu Sinop THK kurumu eğitim salonunda başladı.
THK'DAN MODEL UÇAK KURSU Türk Hava Kurumu Sinop Şubesinde devam eden ve özellikle öğrencilerin ve gençlerin yoğun talep ettikleri kurs, Sinoplular tarafından büyük ilgi görüyor.

Türk Hava Kurumu Sinop Şube Başkanı Nuri Şişman, yaptığı açıklamada, dönem dönem açtığımız model uçak kurslarımız kurumumuz tarafından görevlendirilen özel eğitmen tarafından verilmekte olduğunu dile getirirken, bu zamana kadar yüzün üzerinde kurslara katılan kursiyerlere sertifika verdiklerini ifade etti.

Başkan Şişman, kursların ücretsiz olarak verildiğini belirterek, "Bu kursta lazım olan araç gereçler Türk Hava Kurumu tarafından karşılanıyor. Kursa gelen kursiyerlerimiz model uçak yapımının başlangıç modeli olan Ata Planörü yapıyor. Ata model şu açıdan önemlidir, bütün kesimlere hitap eder ve model uçağın başlangıç modelidir. Bundan sonraki aşamalarda, örneğin çocuklar katılamasalar bile ilk modele gelen yetişkinler kursa devam edebilmektedir" diye konuştu.

 

http://sinoppusulasi.com.tr adresinden 17 Haziran 2019, 20:34 tarihinde yazdırılmıştır.