'SİNOFF'UN ilgisi yok!

Geçtiğimiz günlerde gazetemizde yer alan “Peki Şimdi Ne Olacak” başlıklı haberle ilgili olarak Sinop Off-Road Kulübü’nden bir açıklama geldi.
'SİNOFF'UN  ilgisi yok! Haberde geçtiğimiz yıllarda Sinop’ta düzenlenen Off-Road şampiyonaları ve Enduro-Kros Motosiklet Yarışları gibi etkinlikler için Akliman mevkiinde sahile özel parkurların hazırlandığını ve düzenlenen etkinliklerin ardından geriye kalan manzarayla ilgili olarak yetkili mercilerin şuanda bu görüntü ile ilgili bir çalışma yapmadığından bahsetmiştik. Akliman sahillerine etkinlikler kapsamında traktör lastikleriyle özel parkurların hazırlandığını ve lastiklerin organizasyon ardından sahilde bırakıldığını, sorumluluğu da kimsenin üstlenmediği şeklindeki haberimiz üzerine Sinop Off-Road Kulübü Başkanı Özkan Aydemir’den bir açıklama geldi.

‘SİNOFF’UN ETKİNLİĞİ DEĞİL’
Bu alanda oluşan parkur atıklarının haberimizde belirtildiği şekilde Sinop Off-Road Kulübü’nün herhangi bir organizasyonuna ait olmadığını belirten Başkan Aydemir yaptığı açıklamada; “2006 yılından bu yana yaptığımız bütün organizasyonların ardından çevre temizliği konusunda kulüp olarak hassasiyet gösteriyoruz. Organizasyonların ardından çevre temizliğimizi yapıyoruz. Akliman’daki bu yapılan parkurla ilgili Sinop Off-Road Kulübü’nün hiçbir şekilde ilgisi yoktur” diye konuştu.

http://sinoppusulasi.com.tr adresinden 23 Ocak 2020, 08:59 tarihinde yazdırılmıştır.